Muse, Billy Talent, Skunk Anansie, Bad Religion, NOFX, Die Toten Hosen aj White Lies


Hviezdami nabitý festival FM4 Frequency chce pomôcť aj prírode

Jeden z najväčších a najprestížnejších hudobných festivalov v Európe – rakúsky FM4 Frequency – predstavil minulý týždeň nielen prvú várku hlavných hviezd, ale aj novú, zelenú koncepciu. Festival chce byť odteraz omnoho šetrnejší k prírode a ku „green thinking“ chce viesť aj návštevníkov.

Festival FM Frequency sa v mestečku St.Pölten konal minulý rok po prvý raz, predtým bol jeho domovinou Salzburg. V novom priestore s príznačným Green Park chcú organizátori festivalu vytvoriť zónu ekologického správania sa. „Hravou formou chceme našich návštevníkov motivovať, aby sa aktívnejšie zapojili do triedenia odpadu a nezanechávali po sebe toľko špiny, ako zvyčajne. Motivovať chceme napríklad aj súťažami o rôzne vecné ceny,“ povedal šéf festivalu Harry Jenner. Na projekte budú spolupracovať nielen s partnermi festivalu, ale aj s mestom St.Pölten. Odpadky bývajú na všetkých letných festivaloch najväčším problémom, organizátori musia riešiť nielen jeho odvoz, ale aj ekologickú likvidáciu a uskladnenie, čo dáva zabrať nielen peňaženke, ale hlavne prírode. V Rakúsku i Nemecku býva zvykom, že návštevník pri vstupe na podujatie dostane plastové vrece, za ktoré zaplatí zálohu. Ak pri odchode z podujatia vráti vrece aspoň z polovice naplnené odpadom, zálohu mu vrátia.

Program festivalu FM4 Frequency je tradične bohatý, tento rok ponúkne až 6 rôznych scén. Dramaturgia bude rozdelená na dennú a nočnú časť. Hlavnými ťahúňmi pre Day Park budú kapely Muse, Die Toten Hosen, Billy Talent, Fettes Brot, Jan Delay, NOFX, Bad Religion, The Specials, Skunk Anansie, La Roux, White Lies, Wir sind Helden, Mumford & sons, The Gaslight Anthem, Get Well Soon, Shout out Louds, Zoot Woman, Portugal The Man, Daisy dares you či The Asteroid Galaxy tour. O zábavu počas troch nocí sa v zóne Night Park budú starať aj Paul Kalkbrenner, John Digweed, Major Lazer, Diplo, Turntablerocker, Tiefschwarz, Schlachthofbronx, Crazy Sonic, Joyce Muniz, Pola Riot, Wred a mnoho ďalších.

Festival FM4 Frequency je čoraz atraktívnejší aj pre Slovákov. Mesto St.Pölten je od Bratislavy vzdialené len 150 kilometrov a pomer výška vstupného – ponúkaný program veľmi priaznivý. Minulý rok navštívilo FM4 Frequency približne tisíc Slovákov.

FM4 Frequency festival
19. – 21. august 2010

St.Polten – Green Park

Predpredaj:
http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/festival/fm4_frequency_2010_festivalpass/64936/

Oficiálny web:
http://www.frequency.at/

Facebook:
http://www.facebook.com/skalarmusic

MUSE – Uprising [live]

BILLY TALENT – Devil in a midnight Mass [live]

SKUNK ANANSIE – Hedonism [live]

via Skalar Entertainment GmbH

1 comment

Add yours
  1. Dada

    Ahojte, vstupenky na FM4 Frequency festival sa daju zakupit aj na http://www.ticketone.sk

Comments are closed.