DELAROCCA


(EST. 2007,  PRAHA)

Delarocca je značka vznikající v srdci Evropy, v malé dílně, kde je vše tvořeno ručně. Toto uskupení několika mladých lidí, se soustředí především na potisk oblečení formou sítotisku, tvorbu netradičních šperků, doplňků, koláží a obrazů.

Delarocca ve své tvorbě využívá především typických námětů lowbrow art (pop surrealism). Inspiruje se také prvky street artu, pop artu, grafity, tattoo artu. Zároveň je jejich tvorba ovlivněna výraznými osobnostmi umění a filmu.

Celá tvorba je inspirována a svázána s nejrůznějšími prvky, které přináší současný život městských ulic. Inspirace, která je takto čerpána je následně reflektována v procesu vytváření a později opět navrácena zpět. Do trik je tak vtiskávána volnost, nezávislost a revolta pouličních umělců, rebelů i bohémů. Každý soubor trik je limitovanou kolekcí, některé motivy jsou tisknuty pouze jednou a již nikdy více.
Pod značkou Delarocca jsou vyráběny také originální „módní“ doplňky, šperky, obrazy a koláže. Ty jsou z převážné většiny vytvořeny jako jediné unikátní výtvory. V případě tisků se jedná pouze o malé série o několika desítkách kusech.

Značka Delarocca je pro všechny, jejichž láskou je nejen umění, ale také ulice velkoměst … pro ty, kteří neuznávají konformitu a rádi se odlišují od ostatních … „proto se snažíme, aby každý náš kus byl jedinečný originál“ ….

Výrobky je možné zakoupit přes webové stránky http://www.delarocca.com nebo na http://www.fler.cz/delarocca

via delarocca.com

1 comment

Add yours

Comments are closed.