Zpěvák Michal Prokop vystoupí příští týden v Lucerně


Vánoční a narozeninový koncert Michala Prokopa, který se uskuteční 13. prosince ve velkém sále pražské Lucerny, má na programu nejen koncert Framus Five, ale i celou řadu hostů: Tonyu Graves, Jiřího Stivína, Yellow Sisters, Petra Skoumala, Jana Buriana, Markétu Foukalovou a Václava Koubka s Janem Ponocným.

„Tento víkend nás čekají zkoušky. Budeme zpívat něco společně s Tonyou Graves, do některých skladeb se připojí Yellow Sisters a Markéta Foukalová. Jiří Stivín bude hrát asi hlavně na flétnu. Někteří hosti pak budou hrát s Framusem v zádech, někteří bez. Chystáme společné finále. Bude to docela nářez, věřím, že všechny potěšíme“ vysvětluje, co se chystá, Michal Prokop.

K dalšímu návratu s vánočním koncertem do mekky československého rocku velkého sálu pražské Lucerny vedly Michala Prokopa i organizátory dva hlavní důvody: letošní Prokopovy narozeniny a kapacita sálu. Michal Prokop letos oslavil 64. narozeniny. I když byly nekulaté, mají symbolickou číslici v pořadí. Odkazuje na ní Šrutův text písně „64“ z comebackového alba Poprvé Naposledy.

Pořadatelé se inspirovali koncerty respektovaných osobností britské nebo americké scény, pro které je nedílnou součástí jejich turné londýnská Royal Albert Hall. „Praze chybí sál podobný Royal Albert Hall s dostatečnou kapacitou míst k sezení. Velký sál Lucerny, který je mekkou československého rocku, má ale podobnou prestiž. Umístěním podia, a dalších míst k sezení při koncertu Michala Prokopa se pohodlí a komorní atmosferu londýnského sálu pokusíme alespoň symbolicky českým divákům přiblížit“ vysvětluje speciální postavení sálu pro koncert František Prajzler, nájemce velkého sálu Lucerny. Do předprodeje jde tak dalších pět set vstupenek k sezení. „Podium bude stát uprostřed sálu a plnohodnotný zážitek čeká diváky z obou stran s ložemi, z galerie, i z balkonu, který bude při této akci vlastně přímo proti podiu. Navíc po obou stranách přímo u podia přidáváme další místa na sezení, aniž by nějak překážely stojícím divákům před podiem a naopak. Zajištěny budou i projekce, aby nezůstal pozadu vizuální zážitek“. doplňuje David Gaydečka z pořádající agentury Joe´s Garage.

Vstupenky ke stání i sezení jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro a budou od 18. hodiny v prodeji v den akce v místě jejího konání.

Koncert pořádá agentura Joe´s Garage. Partnery akce jsou Radio Beat a Poštovní Spořitelna.

MICHAL PROKOP, FRAMUS FIVE & hosté
Už mi bylo šedesát a čtyři …
Vánoční koncert u příležitosti 64. narozenin

pondělí 13.12. velký sál, Lucerna, Praha
start: 20h

via http://www.joesgarage.cz