VOTVÍRÁK 2010


Ve dnech 11. – 13. června 2010 se ve středočeských Milovicích uskuteční další ročník největšího multižánrového hudebního festivalu v České republice. Na Letišti Boží dar v Milovicích propukne v pátek 11. června velkolepý hudební festival Votvírák 2010. Akce má mnoho předností, z některých čerpá z minulých ročníků a některá plus budou letos zcela unikátní.

Votvírák takzvaně „otevírá“ českou festivalu sezónu, a proto si zde také diváci mohou pořídit vstupenky na další obrovské hudební festivaly až s 80 procentní slevou.
Na Votvíráku vystoupí během necelých tří festivalových dní přes 500 účinkujících!

Připravený je také bohatý doprovodný program, letní kino Palace Cinemas se 600 místy, koutek s adrenalinovými sporty, nepřeberné množství jídla a pití, stanové městečko,pouťové atrakce, hlídané parkoviště a v neposlední řadě také stánky s komerčním festivalovým zbožím.

Svou účast kromě již ohlášených Olympic, Čechomor, No Name nebo Wohnout dále v Milovicích vystoupí další plejáda hvězdných jmen jako například Miro Šmajda, Mandrage, UDG, Věra Špinarová, Jiří Schmitzer, MIG 21, Anna K, Iva Frühlingová a No Pan!c, Legendy,Support Lesbiens, Janek Ledecký, Arakain, Sunshine, Vilém Čok & Bypass, Aleš Brichta Band, Inflagranti, Tublatanka, O5&Radeček, Rybičky 48, Totální nasazení, Lety Mimo, Emma, Plexis, Fate Magazine, Apple Juice, Tomáš Klus, Prague ska conspiracy, Volant, Schodiště, Krucipüsk, Doga,Imodium, Crossband, Znouzectnost, Enter, Keks, Šatlava, Civilní Obrana, Eternal Fire, Two Wings, Mothers Angels, Koblížci, Ska Pollo a mnoho dalších.

Na samostatné stage ve specielní hip hopové zóně se postupně vystřídá prakticky kompletní špička česko slovenské hip hopové scény. Festival Votvírák uvede svůj historicky nejnašlapanější hip hopový lineup, PSH, BPM, WWW, PIO Squad, ale také slovenské Rytmus + Kontrafakt nebo Moju Reč. Chybět samozřejmě nemohou Indy&Wich ani H16. Dále vystoupí Prago Union, IdeaFatte, U-Prag, Slum Blog Millionaires, MAAT nebo Fullcontact.

Festival Votvírák tak jako každý rok spolupracuje s organizacemi, které nezištně pomáhají lidem v tísni. V letošním roce jsme se zaměřili na organizace, které pomáhají těm nejpotřebnějším a současně nejzranitelnějším – dětem.

A protože pomoci je potřeba všude, rozhodli jsme se podpořit jednak projekt Klokánek Fondu ohrožených dětí pomáhající týraným dětem v České republice, ale také Humanistické centrum Dialog, které působí zejména v Africe, např. s projektem Adopce dětí na dálku.

V letošním roce bylo zavedeno festivalové vstupné, probíhá však celá řada soutěží o získání vstupenek zdarma. Vstupenky na Festival Votvírák je možno zakoupit exklusivně v distribuční síti společnosti Eventim v České republice i na Slovensku, a samozřejmě rovněž on line v podobě elektronické vstupenky TICKETDIRECT společnosti Eventim.

Ceny vstupenek :
– v předprodeji při nákupu v období do 30.4.2010 cena 100 Kč
– v předprodeji při nákupu v období do 10.6.2010 cena 150 Kč
– na místě cena 200 Kč
– vzhledem k zájmu ze strany návštěvníků festivalu byla do předprodeje dána rovněž omezená série VIP vstupenek v ceně 800 Kč.

Více na http://www.votvirak.cz
Novinkou je také zavedení plnohodnotného merchendisingu ve spolupráci se společností Fotolab – Cewe color. Návštěvníci si budou od středy 26.května 2010 zakoupit v takzvaném předprodeji v e-shopu http://www.fotolab.cz trika, mikiny, kšiltovky, povlaky na polštáře, dětské bryndáčky, medvídky, přívěšky na klíče a tašky.

Festival Votvírák dále vyhlašuje akci – kupte si triko na webu – dostane vstupenku na festival zdarma. Akce platí do úterý 8. června 2010.

Triko s logem Votvíráku vás dostane na festival zdarma!

výběr interpretů:

No Name

Je šestičlenná slovenská pop-rocková skupina založená 26. srpna 1996 v Košicích. Toho dne zároveň zvítězili v místní soutěži kapel zvané Košický zlatý poklad ´96. Zakládajícími členy byli Viliam Gutray a trojice bratrů Timkových – Igor, Roman a Ivan.
Opravdový průlom přišel až v roce 2000 s albem Počkám si na zázrak a to především díky písním „Ty a Tvoja sestra“ a „Žily“. Následovaly úspěšné desky Oslávme si život, Slová do tmy a Čím to je. Leden 2008 byl ve znamení natáčení nové desky V rovnováhe, která se natáčela ve studiu Propast hudebníka Petra Jandy.
Členové
Igor Timko – zpěv
Ivan Timko – bicí a zpěv
Dušan Timko – kytara a zpěv (nejmladší z bratrů)
Roman Timko – kytara a zpěv
Vilo Gutray – basová kytara
Zoli Sallai – klávesy a zpěv
http://www.no-name.sk

Olympic
Olympic je česká legendární roková skupina založena roku 1962 jako doprovodná kapela zpěváků (Yvonne Přenosilová, Miki Volek, Pavel Šváb aj.),v r. 1965 se osamostatnila, vyhodili zpěváky kromě Volka ten odešel v r. 1966 a nahrála svůj 1.hit Dej mi víc své lásky, poté bylo úspěšné období desek Želva a Pták Rosomák, Olympic se podíval i do Paříže.
Toto období pokračuje až do dubna 1971, kdy dává výpověď bubeník Jan Antonín Pacák,aby mohl dělat akademického malíře a odchází i baskytarista Jan Hauser (do skupiny Bacily).Jako baskytarista přichází vycházející hvězda Jiří Korn a za bicí soupravu se usadí na 14,5 roku zpívající a skládající bubeník Petr Hejduk.Vzniká hit-Agáta a je vydáno LP Jedeme,jedeme ještě. V červnu 1972 je vyhozen doprovodný kytarista Ladislav Klein a skupina pokračuje v kvartetu. Jiří Korn ale skupinu brzdí a zastiňuje a napětí ve skupině vzrůstá.Olympic hraje v divadle Rokoko.
Hned v lednu 1973 se začíná natáčet čtvrté album a vzniká nesmrtelná píseň-Únos.Jiří Porn podává výpověď 1.května a Olympic zažívá uvolnění vztahu ve skupině a také odliv Kornových fanoušků.Místo Korna přichází Ladislav Chvalkovský,který dotočí zbývající 3 písně na album, singl Slunce/Jdou,děti jdou a písně Nebe nad hlavoua Slzy tvý mámy,která neuspěla na Bratislavské lyře.Ještě na podim odchází Chvalkovská do skupina J.Laufera a 24.listopadu vychází v Mladé frontě článek:„Olympic,naše nejstarší beatová skupiny se rozpadl“.
I Petr Janda resignoval,ale na popud Mirka Berky Olympic pokračuje od ledna 1974 s novým basákem Pavlem Petrášem,Olympici jsou ale na nedostatku zájmu a ani písně,v té době vydané,nemají žádný úspěch.V prosinci 1975 přichází namísto Petráše, Milan Broum a s ním i dravost a přitvrzení zvuku skupiny.V roce 1977 vychází slib převratných činů-Marathon i se sedmiminutovou skladbou stejného jména.Na této desce si ještě zazpívá tři písně Petr Hejduk, jinak je již sólový zpěvák Petr Janda. V roce 1978 odjíždí skupina až do syrského Damašku,kde Petr Hejduk sklízí velký aplaus za bubnové sólov písni Marathon.
V sestavě Janda, Berka, Hejduk, Broum hraje skupina až do roku 1985 – po albu Maraton vydávají alba Prázdniny na Zemi, Ulice, Rock n roll a Kanagom. Koncem roku oznamuje svůj odchod bubeník Petr Hejduk. Petr Janda začíná hledat nového bubeníka – stává se jím Milan Peroutka řečený Ferda. Dalším členem skupiny se stává druhý hráč na klávesové nástroje Jiří Valenta. V této pětičlenné sestavě skupina nahrává album Bigbít. Zde si v písni To je nářez zazpívá sólo Milan Broum.
V květnu 1987 tragicky umírá hráč na klávesové nástroje Mirek Berka. Skupina dále pokračuje opět pouze s jedněmi klávesami v sestavě Janda, Broum, Valenta, Peroutka. V roce 1988 natáčejí album Když ti svítí zelená.
Skupina Olympic hraje již více jak 45 let. Za tu dobu se v kapele vystřídalo mnoho členů a v současné době má kapela toto složení:
Petr Janda – kytara, zpěv
Milan Broum- basová kytara, zpěv
Jiří Valenta – klávesy
Milan Peroutka – bicí
Na podzim roku 2007 vydala kapela své 17.té album Sopka. Nyní je na turné po českých a slovenských městech, kde uslyšíte nejen nejznámější hity, ale i několik písní právě z tohoto alba.
http://www.bestia.cz/olympic/cs/

Wohnout
Wohnout je česká hudební skupina z Prahy. Tvoří ji bratrská dvojice Jana a Matěje Homolových (oba kytara a zpěv), baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Fenek Steiner.
Skupina vznikla v roce 1996, ale do širšího povědomí se dostala v roce 1998, kdy dělala předkapelu při turné skupiny Lucie, Žlutého psa i na koncertu amerických The Offspring v Praze. Ve stejném roce podepsala skupina smlouvu u Sony Music/Bonton a vydala první desku CunDaLla. Následovala alba Zlý noty na večeři (2000), Pedro se vrací (2002), Rande s panem Bendou (2004) a výběr rarit, které se na řadová alba nedostaly, Nevydáno (2005). V roce 2006 na podzim vydala skupina Wohnout své páté studiové album s názvem Polib si dědu, na kterém hostují i členové finské skupiny Waltari. Toto album je zajímavé tím, že nebylo natočeno v klasickém hudebním studiu, ale na samotě u lesa, v bývalém statku, předělaném na pension. Skupina oslavila v listopadu 2006 koncertem v Průmyslovém paláci na pražském výstavišti svou desetiletou existenci a zároveň pokřtila své poslední album. Na tomto koncertě účinkovali jako hosté mj. skupiny Tři sestry, Vypsaná fixa, Divokej Bill a další. Záznam koncertu by měl vyjít na DVD.Skupina vsadila na pestré, tvrdé a zároveň melodické kytary, české texty a energické koncerty, tím si brzy získala přízeň posluchačů
http://www.wohnout.cz

UDG
Kapela UDG vznikla roku 1998 v Ústí nad Labem. Tehdy si říkala ale ještě Useless demi-gods, zpívala částečně i v angličtině a tyto počátky se dají charakterizovat jako doba střídání a  změn: Střídali se zkušebny, muzikanti, žánry a nakonec se změnil i název, který se zkrátil na UDG. Pokud se dnes „údégéček“ zeptáte, co ta tři písmena znamenají, odpoví Vám, že vlastně vůbec nic a že si můžete vymyslet něco svého.Tak podle fantazie. První stálejší sestava, v níž bychom ze současných UDG našli zpěváka Petra Vrzáka, saxofonistu Adama Kuperu a bubeníka Jugiho, natočila v roce 2000 demáč s názvem „Štěkat do boudy“. Výraznějším počinem se stala však demo-nahrávka „Obsazeno místenkou“ z roku 2003. Toto demo, které se později stalo i základem pro první oficiální CD „Ztraceni v inspiracích“, otevřelo kapele UDG cestu k častějšímu koncertování, k několika rádiovým rozhovorům a kladným recenzím v hudebních časopisech, i k menšímu turné po Francii. Na této demo-nahrávce je znatelný návrat baskytaristy Pavla Vrzáka a hlavně příchod kytaristy Bohumila Němečka, kteří se spolu s Michalem Čechem a třemi výše jmenovanými podíleli na vzniku nahrávky. Zlomový bod v kariéře tehdy lokálně populárních UDG přichází bezesporu roku 2004 vítězstvím v soutěži Coca-Cola PopStar. Následuje natočení úspěšného alba „Ztraceni v inspiracích“, z něhož českými rádii úspěšně rotovaly dokonce dva singly, a to písně „Motýl“ a „Hvězdář“. Základem dnešní popularity „údégéček“ se stalo časté koncertování po klubech či letních festivalech. Zprvu kluci hostovali na turné kapel Wohnout, Kryštof, Horkýže Slíže, Divokej Bill, nyní již sami hlásí vyprodané kluby v různých koutech republiky a jsou tahákem většiny letních festivalů. K tomu výrazně přispělo i vydání druhého řadového alba, které nese název „Buď a nebe“ (2007). Na této desce UDG, kteří po odchodu Michala Čecha přibrali do svých řad francouzského kytarového mága Guillauma Kondrackiho, spolupracují s muzikanty ze spřátelených kapel, např. s Honzou Homolou (Wohnout), MC NUC (Skyline) či s Ivou Frühlingovou. První singl tohoto alba se jmenoval „Předměstí“ a dočkal se klipového zpracování. Bodoval v Esu či v hitparádě Óčka. V dubnu 2009 vyšla UDG již třetí deska a názvem Autoportrét.
http://www.udg.cz

O5&Radeček
O5&Radeček pocházejí z podhůří Jeseníků a na svém kontě mají tři úspěšné desky. Stylově se pohybují na hranici rokenrolu a britpopu. Nejlépe se „Radečci“ cítí na koncertních pódiích. Loni odehráli celorepublikové turné po 25 klubech a z malých klubů se přenesli i na pódia velkých festivalů jako je Benátská noc, Votvírák, Colours of Ostrava, Trnkobranní či Noc plná hvězd. Do podvědomí hudebních fanoušků se dostali díky několika hitům, s nimiž vyhráli většinu hitparád (Medúza, Eso, Óčko…) a videoklip „Praha“ vysílala také stanice MTV. Zatím poslední deska „Slast Minute“ zabodovala u kritiky a díky svižným skladbám „O půl pátý“ a „Beethoven“ se usadila na dvanáct týdnů v žebříčku hranosti Top 20 cz.
O5&Radeček působí ve stejné sestavě od roku 1994. Od roku 1995 úzce spolupracují s Nadací Terezy Maxové. V roce 1997 založili členové kapely časopis pro dětské domovy Zámeček.
http://www.o5.cz.

Tomáš Klus
Vznikl jsem Zničehonic. Jako se běžně vzniká. Prozatím nijak nevynikám, neb Štěstí je plaché a náladové. Chtěl jsem založit kapelu a nebýt sám, ale jsem líný a sebestředný. Jsem člověk a jako takový o sobě píšu. Píšu taky o lidech kolem, ale takovéto texty tajím, protože kolemjdoucí neradi slyší o nedostatcích..
Nahrávky to nejsou věru kvalitní, ale co víc se dá vydolovat z počítače jen o pár let mladšího než já, co se dá čekat od kytarového samouka, co se dá slyšet od kluka s uzlíky na hlasivkách ( tak prý je nemám )? Tolik k mé stručné charakteristice..
( víc o mně v každé z těch pár písniček :) )
http://www.tomasklus.cz

Mandrage
Mandrage – druh extra pálivého venezuelského rizota ale také plzeňská postpunková kytarovka, která letos výrazně rozčeřila hladiny radiového airplaye i klipových hitparád s novým meghitem „Hledá se žena“.
Mladí, energičtí, ambiciózní, hraví, sympatičtí a odvážní. To jsou Mandrage, kapela z Plzně, která po sympatickém debutovém albu „Přišli jsme si pro vaše děti“ (2007), přichází nyní s naturálnějším a především vyhranějším albem, opírajícím se o úspěch aktuálního megahitu „Hledá se žena“, který dal zároveň albové novince i jméno .Na scéně už nejsou úplnými zelenáči. Ne náhodou si je tehdy na polovinu českého turné vzala pro spolehlivé zahřátí publika  slovenská Peha s Katkou Knechtovou a v loňském roce na své comebackové turné i legendární Wanastowi Vjecy.
http://www.mandrage.cz

Arakain
Arakain je česká metalová kapela, která byla založena v roce 1982 z původní kapely Apad, jejímž zpěvákem byl Aleš Brichta. Ten se stal frontmanem kapely Arakain a byl jím až ro doku 2002. Po jeho odchodu z kapely jej nahradil Petr Kolář a nakonec od roku 2005 pak Jan Toužimský. Složení ostatních členů kapely se také měnilo, takže od roku 1982 zůstal jen kytarista Jiří Urban. Zakládajícími členy souboru byli zpěvák Aleš Brichta, kytarista Jiří Urban a bubeník Miroslav Nedvěd.
Aktuální sestava
Jan Toužimský: zpěvák
Miroslav Mach: kytarista
Jiří Urban: kytarista
Zdeněk Kub: baskytarista
Lukáš Doksanský: bubeník
Bývalí členové
Aleš Brichta: zpěvák
Lucie Bílá: zpěvačka
Mirek Nedvěd: bubeník
Rudolf Rožďalovský: kytara
Oldřich Maršík: baskytarista
Václav Ježek: baskytarista
Miloň Šterner: kytara
Marek Podskalský: kytarista
Daniel Krob: kytarista
Robert Vondrovic: bubeník
Štěpán Smetáček: bubeník
Marek Žežulka: bubeník
Petr Kolář: zpěvák
Roman Lomtadze: bubeník
http://www.arakain.eu

Mechanika slevových vstupenek

PRODEJ VSTUPENEK S 80% SLEVOU NA AKCE 2010!
NA VOTVÍRÁKU V SOBOTU 12.6. OD 13:30 HODIN

Info o prodeji limitované edice vstupenek s 80% slevou v rámci festivalu Votvírák 2010
Stejně jako v minulých letech jsme pro vás připravili prodej vstupenek na letošní letní akce se slevou 80%

Základní pravidla:
1) Prodej probíhá pouze na jednom vyznačeném místě v sobotu 12.6. od 13:30 hod (nemůže dojít k předbíhání)

2) Každý, kdo přijde na řadu si může zakoupit maximálně 4 vstupenky (ne více než 2 vstupenky na jednu akci)!

3) Vstupenky platí na jméno, které se musí vyplnit ihned při odběru (vyplněná jména nemusí být na jméno kupujícího, ale na člověka, který akci opravdu navštíví)

4) Na místě se budou moci návštěvníci průběžně dozvědět, kolik vstupenek na jednotlivé akce k prodeji ještě zbývá

5) Start prodeje je v sobotu od 13:30 hod

6) Je nepřípustné prodat vstupenky zákazníkovi, která nemá připravená jména, na které budou zakoupené vstupenky vystaveny.

Letos pro vás chystáme prodej v podobném rozsahu, aktuální seznam potvrzených akcí najdete zde (seznam budeme postupně doplňovat):

AKCE/FESTIVALY 2010, NA KTERÉ BUDETE MOCI ZÍSKAT VSTUPENKU S 80% SLEVOU
17.6.2010 Zoo fest /Praha/
19.6.2010 Sonisphere festival – Metallica /letiště Milovice/
26.6.2010 Mark Knopfler /O2 Arena/
25.6.-27.6.2010 Porta /Řevnice/
1.7.2010 Aerosmith /O2 Arena/
1.7.-3.7.2010 Reggae Ethnic Session /Žízníkov U České Lípy/
2.7.-4.7.2010 Basinfirefest 2010 /Spálené Poříčí/
3.7.2010 Sinéad O’Connor /Státní zámek Sychrov/
3.7.-6.7.2010 Rock for People 2010 /Hradec Králové/
8.7.-10.7.2010 Přeštěnice /Přeštěnice/
8.7.-11.7.2010 Boskovice 2010
9.7.-10.7.2010 České hrady – Točník
15.7.-17.7.2010 Hip-Hop Jam /Staré Ždánice u Pardubic/
16.7.-17.7.2010 České hrady – Kunětická hora
20.7.2010 Pink – The Funhouse Summer Carnival Tour /O2 Arena/
23.7.-24.7.2010 České hrady – Švihov
23.7.-24.7.2010 Let it Roll /Staré Ždánice u Pardubic/
24.7.2010 Vysmáté léto /Kadaň/
24.7.-25.7.2010 Folková noc /Dolánky u Turnova/
30.7.-1.8.2010 Benátská noc /Malá Skála/
30.7.-31.7.2010 České hrady – Rožmberk
5.8.-7.8.2010 Sázavafest /Kácov/

6.8.2010 Hradhouse/ Boskovice/
6.8.-7.8.2010 České hrady – Bezděz
13.8.-14.8.2010 České hrady – Bouzov
13.8.-15.8.2010 Music Shock festival 2010 /Vyškov/
19.8.-21.8.2010 Hip Hop Kemp /Hradec Králové/
20.8.-21.8.2010 České hrady – Veveří
27.8.-28.8.2010 České hrady – Hukvaldy
27.8.-28.8.2010 Rock for Churchil /Podbořany/
do 20.9.2010 Divadlo Kalich – poukaz na libovolné činoherní nebo muzikálové vystoupení
17.11.2010 Lady Gaga – The Monster Ball tour /O2 Arena/

Partneři festivalu Votvírák 2010:

Hlavní partneři:

Tonava
Amos Home Studio
Coca Cola
Oresi kuchyně
Líbímseti.cz

Hlavní mediální partneři:
Rádio Beat
Rádio Kiss
TV Óčko
Public TV
Deník

Oficiální pivo festivalu:
Gambrinus

Energie festivalu:
Rental.cz

Prodej vstupenek na Votvírák 2010
EVENTIM

Festival Votvírák pomáhá:
Humanistické centrum Dialog
FOD Klokánek

Partneři:
Abaton
Honda
Fotolab
Pharma Agency
Calibra.cz
Rehau
AVK
Purum
Parta Agency
Kovosteel
Jaroslav Kubín – Řeznictví
Katalpa
PKL servis s.r.o.
Silnice Group

Mediální partneři:
FAN
Fanonline.cz
Super.cz
Report
Spin rádio
Houser
Náš region
Časopis FHM
JPM- Jen pro muže.cz
Bbarák
Studentpoint.cz
Mafitel.com
Muzikus.cz
Topzine
I-klick.cz
BIG UP
Spy
Do kempu
Partyplanet
Romantickepobyty.cz
Rock.cz
Indiemusic CZ/SK

via http://www.votvirak.cz

1 comment

Add yours
  1. Mike

    Mrknete na MP3ky od UDG, zdarma jsou na http://mp3.izdarma.cz/detail/mp3-ke-stazeni-zdarma/udg-mp3/

Comments are closed.