The Ills budú vo Viedni predskakovať írskej kapele God Is An Astronaut


Už tretíkrát si slovenská postrocková jednotka The Ills zahrá s jednou z najrešpektovanejších svetových kapiel tohto žánru – God Is An Astronaut. Po koncertoch v Košiciach a Bratislave si tentoraz slovenské kvarteto zahrá s Írmi v pondelok, 19. októbra vo viedenskej Arene.
„Veľmi sa tešíme,“ hovorí za The Ills gitarista Martin Iso Krajčír. „Hrali sme s nimi už dvakrát, takže vieme, že môžeme čakať skvelý zvuk, bohaté svetlá a veľa hlasnej hudby.“ God Is An Astronaut, ktorí sú považovaní za jednu z najlepších postrockových kapiel súčasnosti, predstavia na turné svoj siedmy album Helios/Erebus. Na svojej štvrtej štúdiovej nahrávke pracujú aj Slováci, nové skladby by chceli predstaviť na ďalšej akciu, na ktorú sa tiež veľmi tešia – Real Something Series 2015. Počas troch dní okrem nich v bratislavskej Fuge vystúpia aj luxemburskí Mutiny on the Bounty, Dáni Get Your Gun, Rosa Parks z Maďarska a české kapely Manon Meurt a Nuly. „Veľká akcia, pekné hudby, fajnoví ľudia a kopec srandy,“ hovorí Iso. „Tak si my predstavujeme tento minifestival, ktorý veľmi, veľmi radi navštívime a prispejeme svojou troškou muziky. Bude aj nova pesnička, možno aj dve.“

Skupina má na jeseň opäť naplánovaných niekoľko koncertov, okrem Viedne aj v Česku a doma na Slovensku. V decembri chystajú spolu s ďalšími interpretmi, patriacimi pod agentúru Real Something aj niečo špeciálne. „Chceme, aby si naše kapely zahrali minimálne raz aj spolu. Keď bude všetko doladené, dáme všetkým vedieť,“ napína fanúšikov The Ills, Nvmeri a Elections in the Deaftown Tatiana Lehocká z Real Something.

Jesenné koncerty The Ills
16. 10. – Rakwa, Rožňava
17.10. – Bašta, Bardejov
19.10. – Arena, Viedeň (+ God Is An Astronaut)
27.10. – Fuga, Bratislava (+ Mutiny On The Bounty)
30.10. – Das Liga, Kroměříž
13.11. – Mandala, Kopřivnice

Viac info:
http://realsomething.com/
https://www.facebook.com/someREALthing
http://theills.net/
https://www.facebook.com/theills
http://godisanastronaut.com/