Skupina Billy Barman zahrá vo Viedni pred Kaizers Orchestra


Slovenská skupina Billy Barman sa 2. apríla predstaví ako predkapela na koncerte nórskej alternatívnej formácie Kaizers Orchestra vo Viedni. Koncert sa uskutoční v známom kultúrnom priestore Gasometer, kde tento rok vystúpia aj Skunk Anansie, Maroon 5, Slayer a Megadeth, Rob Zombie, White Lies alebo OneRepublic. Vstupenky na vystúpenie Billy Barman a Kaizers Orchestra sa predávajú v sieti Eventim a internetovom obchode TicketOne za 27,10 eura.

Slovákov spája s Nórmi aj fakt, že obe kapely spievajú prevažne vo svojom rodnom jazyku. Kaizers Orchestra majú na konte šesť štúdiových albumov. Zatiaľ posledný s názvom Violeta Violeta Vol. 1 vyšiel len nedávno, konkrétne 31. januára. Šesťčlenná formácia z mestečka Bryne je okrem iného zaujímavá aj tým, že jej členovia si svoje priezviská po vstupe do kapely zmenili na Kaizer po vzore legendárnej punk-rockovej skupiny Ramones.

Billy Barman vydali v jeseni prvú štúdiovú nahrávku s názvom Noční jazdci (2010). Skupina ho pokrstila 1. decembra v bratislavskom Parku kultúry a oddychu (PKO) na beánii architektov. Album obsahuje skladby ako Na laze Oremovom, Cigánska alebo Introvert. Formáciu Billy Barman, ktorá na scéne pôsobí od roku 2008, tvorí spevák skupiny Vetroplach Jozef Vrábel, Juraj Podmanický z formácie Cliché, niekdajší bubeník Le Payaco Peter Heriban, klávesák Jakub Tvrdík a basgitarista Juraj Labaj. Začiatkom roka 2010 získala kapela dve Radio_Head Awards – v kategóriách Objav roka a Najlepšia koncertná kapela / interpret. Tento rok sú v rámci týchto hudobných cien nominovaní v troch kategóriách – Album roka (Noční jazdci), Singel roka (Na laze Oremovom) a Najlepšia koncertná kapela / interpret. Lístky na koncert sa na Slovensku predávajú v sieti Eventim.

VIDEO:
Kaizers Orchestra – Knekker Deg Til Sist

Billy Barman – Cigánska

Vstupenky:
http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/kaizers-orchestra-wien-planettt-bank-austria-halle-gasometer-239014/performance.html

via skalarmusic.at