Sérii United Islands Reloaded zahájí NoJazz, objev ročníku 2008


Festival United Islands v květnu zahájí sérii koncertů, která připomene úspěšné účinkující minulých ročníků festivalu. Sérii United Islands Reloaded zahájí populární francouzská kapela noJazz, která vystoupí 27. května 2010 v Lucerna Music Baru. Hudebníci na koncertě představí své poslední CD „Zooland“, které vyšlo v prosinci roku 2009. Jako předkapela vystoupí Segundo, účastník loňského ročníku United Islands.

NoJazz je pařížská pětičlenná kapela, která jazz kombinuje s prvky funky, electra i world music. Kapela vznikla v roce 2000, kdy se potkala zákládající pětice hudebníků, kteří měli již zkušenosti s jinými projekty, ale hledali něco nového, čím by si rozšířili své hudební obzory. Seriózní deník Le Monde v jednom ze svých komentářů pokládá otázku „Je noJazz budoucností jazzu?“ A opravdu, základní koncept kapely je velmi jednoduchý: namíchat vznešený duch jazzu s hypnotickými rytmy a současným zvukem. Akustika a jungle, trip hop a trubky, funky a jazz vesele namíchaný s drum and bassem, to je noJazz. Vystupovali již ve více než 40 zemích, v klubech i na festivalech. Jejich živý koncert je fantastickým vyjádřením energie a rytmu, kde se setkává kouzlo Milese Davise a Franka Zappy, aby vytvořilo zcela mimořádný zážitek.

Jako předkapela vystoupí pražská formace Segundo, která v minulém roce vystoupila na Jazz scéně Radia 1. Říkají o sobě, že jsou „Live Punk Jungle Band“ – a vlastně to sedí, byť skoro každá součást tohoto označení s sebou nese nějaké „ale“. Kapela skutečně hraje „live“, avšak v mezi jejími nástroji najdeme i samply. Z punku si vzali oblíbenou tříčlennou sestavu, v tomto případě však rytmiku nedoplňuje kytara, nýbrž saxofony všech možných velikostí a ladění. Spíš než reflexi typických beatů v tomto případě nese slovo „jungle“ svůj původní význam – džungle všemožných stylů, zvuků a rytmů, která se soustřeďuje na jediný cíl: pořádně to rozjet. No a „band“? Ano, tady se obejdeme bez intelektuálních kliček. Segundo skutečně kapelou jsou.

27.5 2010, 21h
UNITED ISLANDS RELOADED presents:
NO JAZZ (Francie)
host: SEGUNDO (ČR)
http://www.unitedislands.cz/,
http://www.myspace.com/lesnojazz,
http://www.myspace.com/segundojungle

Cena vstupenek : 290 Kč + poplatky v předprodeji a 390 Kč včetně poplatků v den koncertu, na místě

via unitedislands.cz