Ruchadze Band zahraje v Kuře v Hodinkách Music Clubu


Ve čtvrtek 11.3. se zahraje v novém pražském hudebním klubu KUŘE V HODINKÁCH MUSIC CLUB holandsko-česká hudební formace RUCHADZE BAND – Amsterdam Beyond. Skupina pod vedením charismatického žánrově i geografického světoběžníka Konstantina Ruchadzeho namíchá pořádnou dávku funk-soulu. Hypnotické najazzované pasáže uhánějící strhujícím tempem vpřed v podání muzikantských ekvilibristů prostřídané popově melodickým vydechnutím. V hudbě Ruchadze bandu je cítit soustředění pravidelně střídané s uvolněnou hravostí. Slyšíme soul, blues, jazz vše dohromady propojeno v skladbách často připomínajících spíše improvizace než danou formu. Vystoupení Ruchadze bandu začne ve 21:00 a jako speciální host se představí holandský kytarista León Kemper.

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let pod jménem „Ruchadze Band“ vystupovala na strahovských kolejích v klubu č.1 (tehdy nejzápadněji orientovaný pražský klub) kapela, která měla velký úspěch s interpretací soulové a bluesové klasiky.

Po pádu berlínské zdi Konstantin Ruchadze přijel na první návštěvu do Prahy a po setkání s ostatními členy původního Ruchadze Bandu vznikla myšlenka vrátit se ke společným kořenům. První koncerty a velmi příznivé ohlasy posluchačů na hudbu, která zasahuje svou dravostí a výraznou spontanitou, kombinovanou s hudební zralostí muzikantů, se staly motivací pro členy skupiny pokračovat dál ve zvoleném směru.

Na základě toho, že s kapelou často hostují špičkoví holandští hudebníci (Léon Kemper, Maarten Helsloot, Martin Verdonk, Paul van der Feen) vzniká nové jméno „Ruchadze band-Amsterdam Beyond“ , které reprezentuje Konstantinovu skladatelskou a aranžérskou kreativitu, inspirovanou unikátní atmosférou nejsvobodnějšího a nejkosmopolitnějšího města na světe – Amsterdamu. Amsterdam Beyond je ojedinělá skupina, která svým pojetím kreativity čerpá přímo ze studny aktuálního světového hudebního vývoje. Kromě vlastních skladeb má na programu vlastní úpravy bluesové, rhythm & bluesové a soulové klasiky, v nichž hlavní inspirací zůstávají James Brown, B.B. King, Stevie Wonder, Beatles atd.

RUCHADZE BAND – Amsterdam Beyond
KONSTANTIN RUCHADZE  /  vocal, lead guitar  
LUKÁŠ MARTÍNEK  /  lead guitar   
MAREK EICHLER  /  bass   
PETR EICHLER  /  drums  
LÉON KEMPER / el. synth. guitar (nl)

Nejbližší koncerty:
15.+16.3. BLUENIGHTS: ROB TOGNONI (Austr.), ve spolupráci s Liver Music
18.3. PETER LIPA BAND /SK, CZ/
25.3. KLUBOVÁ NOC UNITED ISLANDS – 2WINGS, 5FOOT ASSASSINS, FLASH THE READIES

Info:
KUŘE V HODINKÁCH
RESTAURACE & MUSIC CLUB

start koncertů: 21:00
tel: 222 734 212
Seifertova 26, Praha 3
http://www.kurevhodinkach.cz

via kurevhodinkach.cz

1 comment

Add yours

Comments are closed.