Premietanie dokumentu Skica v HOPKIRK-u


Skica je nezávislý amatérsky dokument o mladých výtvarníkov.. Jeho cieľom je predstaviť mladých slovenských výtvarníkov, ktorí študujú VŠVU. Dokument ukazuje ich tvorbu aj osobné názory a ponúka tak možnosť nahliadnuť do sveta najčerstvejšieho umenia, ktoré na Slovensku vzniká. Skica nezachytáva celé výtvarné spektrum, je skôr pozvánkou do sveta mladého umenia, ktorá má povzbudiť záujem o mladých výtvarníkov. V  krátkych profiloch predstaví najmladšiu generáciu slovenských umelcov, medzi ktorých patria: Alexandra Barth, Pavol Truben, Andrej Dúbravský, Rastislav Podhorský, Katarína Janečková, Juliana Chomová, Alžbeta Malovcová, Jiří Kabal, Katarína Hutníková, Miriam Schniererová, Paulína Rypaková a Oto Skalický.

Premietanie Skice v Hopkirku je spojené s koncertom rovnako mladých a talentovaných The Ills. Ich tvorba sa svojou podmanivou atmosférou zaraďuje k shoe gazu či post rocku.
Trailer filmu Skica

ďalšie informácie na http://www.hlupanenabrane.com. Tvorbu The Ills si môžete vypočuť http://www.myspace.com/theillsmusic.

Chill out a culture bar Hopkirk nájdete na prvom poschodí YMCY na Karpatskej 2, začíname o 19:00, vstup je voľný.  

via Skica crew