Nick Cave predstaví projekt Grinderman, zahrajú Goldfrap, Sheryl Crow, Tricky aj slovenskí The Swan Bride


Už dávno sa do Viedne necestuje len kvôli pečeným gaštanom a sacherovej torte. Mesto preslávené aj štvornohým komisárom Rexom a Straussovým valčíkom ponúka kvalitnú dávku hudobných podujatí. A túto jeseň bude naozaj z čoho vyberať!

Bohatú hudobnú prehliadku symbolicky otvoria už 2. októbra slovenskí The Swan Bride. Mladíci, ktorí si už zahrali pred Marilynom Mansonom či The Foals, teraz vo viedenskom klube Szene podporia sólový projekt ex-bubeníka Placebo Steva Hewitta – Love Amongst Ruin.

Presne o týždeň sa viedenský Gasometer poteší koncertom Grinderman – projektu Nicka Cavea. Vznik projektu Grinderman sa datuje do roku 2005, kedy počas turné Nick Cave and the Bad Seeds celkom spontánne začala partia okolo Nicka Cavea a ich supportu „jammovať“ v šatni. V priebehu niekoľkých mesiacov bol na svete prvý regulérny album. V týchto dňoch sa do svetovej distribúcie dostáva už druhá, kritikou vychvaľovaná nahrávka. Kapela pri tejto príležitosti vyrazila na jesenné turné po Európe. V zime sa presunú na koncerty do Ameriky.

Druhá polovica októbra sa ponesie v znamení tanečno-elektronických experimentov dua Goldfrapp, country-rockových balád Sheryl Crow či besných rock’n’rollových orgií Danko Jonesa. Na november je už teraz pripravená nádielka koncertov Soulfly, The Gaslight Anthem, Tricky, The Futureheads a isto najväčšiemu záujmu sa teší novodobá kráľovná popu Lady Gaga.

Vstupenky na všetky podujatia vo Viedni sa dajú kúpiť vo všetkých pobočkách predajnej siete Eventim, alebo aj cez internetový portál Ticketone.

Odporúčané podujatia vo Viedni:
2. október – Love Amongst Ruin feat. The Swan Bride, Szene Wien
10. október – Grinderman feat. Anna Calvi, Planett Gasometer Wien
13. október – Goldfrap, Planett Gasometer Wien
17. október – Sheryl Crow, Planett Gasometer Wien
21. október – Danko Jones feat. Young Guns, Arena Wien
4. november – Soulfly, Planett Gasometer
7. november – The Gaslight Anthem feat. Cuck Ragan, Sharks, Arena Wien
9. november – Tricky, Arena Wien
11. november – The Monster Ball starring Lady Gaga, feat. Semi Precious Weapons, Stadthalle Wien
19. november – The Futureheads, Szene Wien
23. november – Bullet for my valentine feat. Escape the fate, Funeral For A Friend, Planett Gasometer Wien

Viac koncertov:
http://www.novamusic.at/

Vstupenky:
http://www.ticketone.sk/
http://www.ticketone.sk/

via novamusic.at