Muse, Róisín Murphy, The Last Shadow Puppets či David Guetta – tohtoročný Sziget bude stáť za to


Sziget festival, ktorý máme zo Slovenska len pár hodín cesty, dnes zverejnil štrnásť nových mien z line-upu. Koncerty svetových hviezd aj trendových kapiel si môžeš užiť aj ty – v Budapešti od 10. do 17. augusta. Muse, Róisín Murphy, David Guetta The Last Shadow Puppets, The Lumineers a mnohí ďalší sa tento rok objavia na jednom z najlepších európskych festivalov.

Sedemdňový festival každoročne ponúka množstvo úžasných koncertov, skvelej zábavy, multikultúrneho umenia v úžasnom prostredí zeleného ostrova v srdci Budapešti. Hudobný program festivalu sa postupne začína odkrývať, dnes pribudlo k už zverejneným menám štrnásť nových. Dlhoočakávaný koncert MUSE sa definitívne stane skutočnosťou. Aj populárne superduo Alexa Turnera (Arctic Monkeys) a Milesa Kanea (ex-The Rascals) THE LAST SHADOW PUPPETS bude súčasťou tohtoročného Szigetu, tak ako aj kapela THE LUMINEERS s ich hitom Ho Hey a novým albumom, ktorý jej vyjde v apríli. Na ostrov sa vráti aj DAVID GUETTA so svojou energickou a dychvyrážajúcou šou. Szigeťania sa môžu tešiť aj na koncert skvelej írskej pesničkárky RÓISÍN MURPHY, výnimočnú JESS GLYNNE, britské trio YEARS & YEARS, ale aj heavy metalovú kapelu BULLET FOR MY VALENTINE či austrálskych rockerov PARKWAY DRIVE. V programe tohtoročného Szigetu sú aj berlínska hip-hopová skupina K.I.Z., alternatívna rocková kapela THE NEIGHBOURHOOD, holandský talent KOVACS, kanadský hudobný producent a DJ DATSIK a holandský hip-hopový akt RICO & STICKS.

Šancu zahrať si na Szigete majú aj Slováci. Do druhého ročníka súťaže Jednou ranou na Sziget sa kapely a interpreti môžu prihlásiť do 29. februára. Bližšie info – http://www.szigetfestival.sk/_/sa

Sziget festival 2016 – potvrdení interpreti (v abecednom poradí):
BASTILLE
BLOC PARTY
BRING ME THE HORIZON
BULLET FOR MY VALENTINE
CHVRCHES
DATSIK
DAVID GUETTA
JESS GLYNNE
JOHN NEWMAN
K.I.Z
KODALINE
KOVACS
M83

MUSE
NAUGHTY BOY
NICKY ROMERO
PARKWAY DRIVE
PAROV STELAR BAND
RICO & STICKS # OPGEZWOLLETOTNU
RÓISÍN MURPHY
SIGUR RÓS
SUM 41
THE LAST SHADOW PUPPETS
THE LUMINEERS
THE NEIGHBOURHOOD
YEARS & YEARS

Informácie o festivale, programe, vstupenkách nájdete na http://www.szigetfestival.sk.
Oficiálny aftermovie Sziget 2015 – https://youtu.be/EsUfKeepyPk.