Leto v parku pokračuje v auguste aj na pieskovej pláži. Do Košíc prichádzajú Skinny Puppy.


Leto v parku pokračuje v auguste aj na pieskovej pláži. Do Košíc prichádzajú Skinny Puppy.

Leto v parku je festival, ktorý ponúka širokú škálu podujatí pre všetky generácie. Máme za sebou už prvú polovicu, v ktorej mali návštevníci možnosť vidieť skvelé koncerty v podaní kapiel Vidie a Midilidi, dych vyrážajúce divadelné predstavenie EN TO PAN – Kameň mudrcov a mnoho kvalitných filmov či už v réžii domáceho letného kina alebo Bažant kinematografu.

S úspechom sa stretli aj naše pravidelné nedele pre rodiny s deťmi, kde sa spájajú divadelné hry s kreatívnymi workshopmi. Pod vedením odborných lektorov sa deti už naučili herectvo a bábkoherectvo či prenikli do tajomného sveta poľnohospodárskych strojov.

„ Sme naozaj milo prekvapení návštevnosťou nedeľných podujatí. Rodiny sa sem naučili chodiť, keďže si tu prídu na svoje nie len deti, ale aj mamičky, pre ktoré je tu pripravená kozmetička a vizážistka a oteckovia, ktorí si môžu zahrať plážový volejbal či oddýchnuť v centre mesta s horúcim pieskom pod nohami,“ vyjadrila sa Blažena Sedrovičová, komunikácia a marketing Kasární / Kulturpark.

V programe, kde je pre každého niečo a pre všetkých všetko, pokračujeme aj v tomto týždni. Čerešničkou na torte bude koncert legendárnej elektro – industriálnej kapely z Kanady Skinny Puppy. V areáli Kasární / Kulturpark pristavia svoj autobus 13. augusta. Post – industriálny charakter Košických Kasárni/Kulturparku je pre tento koncert ideálnym miestom, ktorý svojou atmosférou sľubuje neopakovateľnú hudobnú udalosť. „Jedným z cieľov projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 je prinášať do mesta špičkové kapely svetového významu, ktoré tu nikdy predtým nehrali, a doplniť tak kultúrnu ponuku pre košické publikum, ale tiež zviditeľniť mesto Košice v celoeurópskom kontexte,“ uviedol Tomáš Makara, dramaturg Kulturparku.

Kapela mala aj niekoľko zaujímavých požiadaviek, napr.: použitie len čiernych uterákov, lokálny chlieb, domáci džem,…. Tento koncert je vedení ako špeciálny koncert Leta v parku, keďže je spoplatnený.

Od minulého týždňa je sprístupnená aj prvá mestská pláž v Košiciach, kde si môže široká verejnosť zdarma zahrať plážový volejbal, bedminton či len tak relaxovať. Súčasťou vybavenia sú aj sprchy.

V rámci bezplatných akcií sa tento týždeň môžete tešiť na stále pokračujúcu výstavu Tomáša Džadoňa, 12. apríla na Brazílsky deň spojený s vernisážou fotiek a ochutnávkou brazílskych jedál a samozrejme kávy. Víkend bude patriť festivalu FEST ANČA, ktorý je venovaný animovaným filmom a zavíta aj do Kasární /
Kulturpakru. Samozrejmosťou je pokračujúce letné kino na pláži.

VSTUP ZDARMA. Viac info o programe Leta v parku na http://www.kosice2013.sk

via kosice2013.sk