KELVEK meets BURNING beats


2. februára 2011, A4 – nultý priestor, Nám. SNP 12, Bratislava
13.00 – 19.00 Dizajn Market by Kelvek
20.00 – 2.00 burningBEATS: Voodooyoudo? (CZ) live, Difis (BY) live, Eva Ketara & Stroboskop DJs, burningboy (CZ) live, DJ Cuffia (CZ), DJ ach, DJ Yvri
Info: http://www.burning.cz

Kelvek přiváží do Bratislavy brněnský festival nezávislé kultury a platformu pro kreativní tendence burningBEATS. Tento projekt již třetím rokem spojuje různé umělecké obory, hudební styly a žánry v eklektický kulturní mix, v němž návštěvníci nacházejí od koncertů živých kapel, uměleckých performancí, přes taneční vystoupení až po DJské sety a módní přehlídky.
burningBEATS nejsou pouze brněnská záležitost, proběhly formou klubových výjezdů i v dalších českých městech – v Praze, Opavě, Zlíně a Plzni. Tentokrát míří konečně na Slovensko, do Bratislavy. Během celé historie na festivalu vystoupila řada vynikajících slovenských umělců jako Youcoco, Chunk Foo Fighters, The Ills, DJ Fedor či Čisté tvary. Jsme rádi, že můžeme konečně přijet pro změnu my na Slovensko a představit náš zvuk.

Svůj bratislavský debut si v A4 odbudou Voodooyoudo? – skupina, která na brněnské kytarové scéně razí současný moderní zvuk na světové úrovni, hraje v klasické sestavě obohacené elektronickou složkou. Členové kapely působí i v dalších zásadních brněnských skupinách Swordfishtrombones nebo Lesní Zvěř a frontman Ibe je poměrně úspěšný i jako DJ. Přijedou představit svůj vypilovaný materiál, který aktuálně chystají vydat na svém dlouho očekávaném EP.
http://www.voodooyoudo.cz
Další premiéra bude vystoupení dvou běloruských studentů brněnské Fakulty výtvarných umění, DJe Chepuchova a performera Filina Kruga, kteří v projektu Difis předvedou svoji multimediální performance, kombinující minimal elektro, recitaci, projekci, vytržení a tranz. Jejich poslední společné vystoupení proběhlo před měsícem na Krugově výstavě Úchyl úchylů v galerii Umakart v Brně, kde strhávalo pozornost kolemjdoucích davů.
http://www.myspace.com/528827522
Enfant terrible brněnského elektra burningboy přijede se svou kontroverzní pódiovou karaoke punk show a prvních 50 návštěvníků dostane jeho album moisturize jako dárek.
http://www.burningboy.cz
Brněnskou výpravu doplní DJ Cuffia, kterého můžete znát i z jeho blogu http://www.electroNroll.com, zahájí a zakončí noc svým invenčním DJ setem nejnovějších housových stylů a rytmů.
Z místní scény burningBEATS podpoří lidé ze serveru Stroboskop.sk jmenovitě Eva Ketara & Stroboskop DJs, kteří předvedou ojedinělou fůzi klasického zpěvu a DJského mixu back2back.
http://www.stroboskop.sk
Večerní části bude předcházet Dizajn Market, který zajišťuje Kelvek.sk. Najdete tam originální autorské designové zboží, které nikde jinde neseženete a obzvlášť před 14. februárem by se všem zadaným mohly nějaké nápadité drobnosti hodit.
http://www.kelvek.sk

KELVEK meets BURNING beats, 12.2.2011, A4, Bratislava
Start 13.00/20.00, konec 2.00, vstup 4Eur. Prvních 50 návštěvníků večerní části získá album moisturize od burningboye.

via http://www.burning.cz