Hvězdný Damian Marley přijede poprvé do ČR


Damian Marley přijede poprvé do České republiky! Věta, kterou chtěl každý fanoušek reggae, dancehallu a urban music slyšet už dávno, se konečně stává skutečností… Nejmladší syn Boba Marleyho, který je zároveň mnohými vnímán jako ten nejplodnější a zároveň nejoriginálnější umělec celé rodiny, přijede do Prahy se svou kapelou v pátek 19. srpna 2016 a vystoupí ve Velkém sále Lucerny. Vstupenky budou v předprodeji od čtvrtka 10. 3. 10:00.

Damian Marley se narodil v roce 1978 v jamajském Kingstonu. Jeho matkou je Cindy Breakspeare, jazzová muzikantka, která vyhrála titul Miss World a do které se tehdy Bob Marley bezhlavě zamiloval a napsal pro ni mj. slavné skladby Waiting in Vain a Turn Your Lights Down. Sám Damian, přezdívaný po otci Jr. Gong, se věnuje hudbě od svých třinácti let a první sólové album Mr. Marley vydal v roce 1996. Mezinárodní úspěch přišel hned s druhou deskou Halfway Tree, za kterou si v roce 2002 odnesl svou první Grammy za nejlepší reggae album roku. Celosvětovou smršť zájmu o jeho jméno a reggae všeobecně pak odstartovalo třetí album Welcome to Jamrock, které vyšlo v roce 2005 a za které si odnesl jako vůbec první Jamajčan hned dvě Grammy najednou – nejlepší reggae album a nejlepší urban/alternative vystoupení. Stejnojmenný singl je dle časopisu Rolling Stone jednou ze sta nejdůležitějších skladeb celé dekády.

Na několikrát platinovém albu Welcome to Jamrock ale najdete mnohem více než jeden úspěšný singl. Deska produkovaná Damianem a jeho bratrem Stephenem totiž znovu zcela jedinečným způsobem propojila elementy reggae a dancehallu s hiphopem a R&B, takže se stala doslova vlajkovou lodí termínu urban music. Právě tady se objevil duet Road to Zion, kam si Damian pozval newyorského rapera Nase. Na základech této úspěšné spolupráce pak vzniklo celé společné album Distant Relatives, které vyšlo v roce 2010 a které ještě více posílilo spolupráci mezi světy reggae a hiphopu s velkým apelem na sociální situaci v Africe a dalších zemích obecně označovaných jako „třetí svět“. Marley je stejně jako jeho otec rastafariánem a uznává principy jedné lásky, jedné krve a také jednoho společného určení lidstva, kterého nelze dosáhnout bez spravedlnosti a porozumění mezi lidmi.

Kromě své sólové produkce má Damian za sebou spolupráci se spoustou velkých jmen napříč žánry. V roce 2011 překvapil hudební svět účastí v hvězdném projektu SuperHeavy, který vymyslel Dave Stewart a pozval k němu vedle Marleyho také Joss Stone a Micka Jaggera. Do povědomí fanoušků taneční hudby se zapsal především společným singlem se Skrillexem Make It Bun Dem. Jr. Gong také aktivně produkuje další talentované Jamajčany a jeho vydavatelství Ghetto Youths International každoročně vydává kompilaci Set up Shop. V kuloárech se také šeptá o jeho nové desce jako o horkém kandidátovi na příští Grammy, ale to se ještě nechme překvapit…

Vstupenky za 990 Kč (+ poplatky) budou k dispozici od 10. 3. 10:00 exkluzivně na http://www.goout.cz. Pokud preferujete fyzické vstupenky, můžete je zakoupit v prodejně Freshlabels, Panská 9, Praha 1 anebo v Indies, Poštovská 2, Brno. Od 1. 4. budou lístky k dispozici také v sítích Ticketpro a Ticketportal. Koncert v pražské Lucerně je exkluzivní pro Českou i Slovenskou republiku.

Koncert pořádá festival Rock for Churchill ve spolupráci s agenturou D Smack U Promotion a českým hudebním portálem JahMusic.net, který touto akcí oslaví 15. výročí své existence a propagace afro-karibské kultury v České republice.

Vstupenky online: https://goout.cz/cs/listky/damian-marley/xbl/