Hvězda rakouské indie scény Mauracher odehraje svůj první samostatný pražský koncert


Kapela Mauracher, vycházející hvězda rakouské indie scény, se v Praze konečně představí na samostatném koncertu. Mauracher, kteří vystoupí v rámci série Exit Music 30. dubna v Paláci Akropolis, představí divákům své zatím poslední album Loving Custodians. Jejich svěží mix rocku, popu a elektroniky oslovil fanoušky nejen v rodném Rakousku, ale po celé Evropě.

Zakladatelem je Hubert Mauracher, hudebník původem z tyrolských alb, v současnosti žijící ve Vídni. Kapela Mauracher vydala svůj první singl v roce 2002 a hned v roce 2003 následovalo velmi úspěšné debutové album 29 Degrees, které získalo mezinárodní cenu za debutové album. V roce 2005 vyšlo druhé album Kissing My Grandma, které obsahovalo hit Song for Loosers, který se stal doslova hymnou. Na albu, zvukově velmi odlišném od 29 Degrees, můžeme slyšet výrazné kytary a bicí, ale především silné texty!

V roce 2008 vydali Mauracher své zatím poslední album Loving Custodians, které je opravdu pronikavé a pečlivě sestavené. I když se pro něj hodí nálepka alternativní pop, zasahuje mnohem dál. Hubert Mauracher o něm sám říká: „ Pro některé bude možná trochu obtížné se k Loving Custodians prokousat, ale když posloucháte pozorně a necháte hudbu, aby k vám promluvila, chyte vás a už nebude ležet stranou. Pro mě je velmi důležité, že s každým poslechem se album rozvíjí a strážci (Custodians) vás jím provedou.“

V současné době kapela pracuje na novém albu, které by mělo vyjít ještě v roce 2010.
Na pražském koncertě se představí v kompletní sestavě Hubert Mauracher (Electronics, Keyboards),
Maja Racki (zpěv), Daniel Grailach (kytara), Sasa Nikolic (bicí)

Exit music uvádí Mauracher (AT)
30. dubna 2010, od 20h
Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3

Předprodej vstupenek v síti Ticketstream za 380CZK + poplatky a v kavárně Paláce Akropolis za 380CZK.

http://www.exitmusic.eu
http://www.myspace.com/mauracher

via http://www.exitmusic.eu