Hudobné prekvapenie roka – kapela Jaill – už zajtra vo Viedni


Deň boja za slobodu a demokraciu sa dá osláviť rôzne. Skalar music rozhodne odporúča na 17. november návštevu Viedne. Okrem otvorených vianočných trhov môže návštevník ochutnať pečené gaštany, slávnu Sacherovu tortu a večer zakončiť na výbornom koncerte! V klube Chelsea tu práve v stredu 17. novembra vystúpi americká kapela Jaill – jedna z najzaujímavejších noviniek končiaceho roka!

Nestáva sa často, aby kvalitná a nie práve prvoplánovo hrajúca kapela zabalila svoje posolstvo do obalu popových piesní a pritom si zachovala vlastnú tvár. Partičke z Milwaukee pod názvom Jaill sa to darí vynikajúco. Na značke Sub Pop vydali famózny album “That’s How We Burn”. Je už treťou platňou partie, ktorá šesť rokov podľa vlastných slov “išla nesprávnym smerom”. Pravým smerom je bez debaty ich novinka, ktorá ponúka pestrú zmes Punk – Garage – Rock (zhutnenú v 11 pesničkách a 30 minútach čistého času) posilnenú Reverb-Surf-Soundom. Že čudné označenie? Sami si to vymysleli… A ako tiež sami radi vravia, to všetko robia napriek tomu, že pochádzajú z “West coast”, konkrétne z Wisconsinu.

Jaill je radikálna kapela. Prinášahú hudbu bez kompromisov, nekompromisne zabávajú. Vo vzťahu k Jaill človek nemá veľmi na výber – buď ich miluješ, alebo nenávidíš. Každopádne ich však treba vidieť naživo. Taký album, aký vydali chalani, ani okolitý hudobný svet nenechá bez povšimnutia. Vstupenky na ich koncert 17. novembra vo viedenskom klube Chelsea sa predávajú za 16,- EUR v sieti Eventim. Lístky kúpite aj namieste.

Video:
JAILL – THE STROLLER

Viac info:
http://www.skalarmusic.at
http://www.myspace.com/jaill

Vstupenky:
http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/jaill-wien-chelsea-224335/performance.html

17. november – Jaill, Chelsea Wien

23. november – Bullet for my Valentine feat. Funeral For A Friend, Planett Gasometer Wien

5. december – Monster Magnet, Arena Wien
18. február – Skunk Anansie, Planett Gasometer

27. február – Katy Perry, Stadthalle, Wien

7. marec – Maroon5, Support: Sara Bareilles, Planett Gasometer, Wien

22. júl – Bon Jovi Open Air, Ernst Happel Stadion, Wien

via skalarmusic.at