Festival United Islands má kompletní program


United Islands, Prague International Festival, má již kompletní program! Festival se koná 24. – 26. června a v letošním roce vám kromě osvědčeného výběru zajímavých a nových kapel přinese také několik novinek! Pro letošní ročník jsme změnili lokaci některých scén a zavedli tzv. Partner Pass, který divákům dává možnost stát se součástí festivalu a aktivně se na něm podílet. Na 6 scénách a v 18 pražských klubech uvidíte více než 100 českých a zahraničních kapel!

Ve čtvrtek 24. června festival již tradičně zahájí Klubová noc. Osmnáct pražských klubů, mezi nimiž jsou například Palác Akropolis, Rock Café, Chapeau Rouge, Meet Factory, Cross či nově zrekonstruovaná Malostranská Beseda, nabídne zdarma neokoukané české kapely. Skupiny do programu navrhl tým dramaturgů, mezi kterými jsou například hudební novináři Ondřej Bezr, Jan Vedral, Jana Kománková, Marek Peška, Petr Vizina, Martin Hošna nebo Mardoša z Tata Bojs. Z kapel se můžete těšit například na Kazety, Narcotic Fields, Sunflower Caravan, Please the Trees, Montage, Republic of Two, Laydown, The Spankers, Basta Fidel anebo Green Smatroll.

Open air festival bude v pátek na Hlavní scéně oficiálně zahájen koncertem andaluské hvězdy Amparo Sánchez, kterou čeští diváci znají spíše z její předešlé kapely Amparanoia. Zpěvačka vydala své nové sólové album, na němž spolupracovala především s muzikanty z kultovního bandu Calexico. Před Amparo Sánchez vystoupí se svým sólovým projektem jedna z nejpopulárnějších domácích zpěvaček, Tonya Graves. Na Střeleckém ostrově také vystoupí mladá ukrajinská kapela Luk, která divákům ukáže, jak světově může kapela z Ukrajiny znít. Line-up hlavní scény společně s Braagas, výherkyněmi žánrových cen Anděl, doplní také objevy české klubové scény Sporto a Rara Avis. Na Elektronické scéně v Mánesu vystoupí známí pražští DJs Roman Rai, Pat Heart či live projekt DJ Slatera s bubeníky z kapely U-Prag. V pátek se také rozezní tóny na Yornet scéně na Kampě, kterou si pod křídla vzali cizinci dlouhodobě žijící v Praze. Mezi kapelami, které na této scéně v pátek vystoupí, jsou například Dope Aviators nebo Marimba Mama.

V sobotu se otevře všech 6 scén open air festivalu. Program hlavní scény na Střeleckém ostrově začne již v 11 hodin kratšími koncerty mladých kapel Reskata a M.Y.Music. Dále vystoupí Xindl X, který byl na letošních cenách Anděl nominován v kategorii Skladba a Videoklip roku. Atmosféru festivalu na hlavní scéně dále posílí holandská formace Dog Called Phenix, známá svým živelným koncertním projevem. Po nich vystoupí irská kapela Kíla, jejíž repertoár potěší především příznivce world music. Kílu vystřídá electropopová trojice Hal Flavin z Lucemburska. Před závěrečnými koncerty vystoupí Benjamin Darvill alias Son of Dave, jehož si mnozí posluchači pamatují ze skupiny Crash Test Dummies. Na závěr programu hlavní scény vystoupí skotská kytarová čtveřice The Cinematics v čele s charismatickým zpěvákem a kytaristou Scottem Rinningem, jejíž debutové album A Strange Education vznikalo v roce 2007 pod taktovkou známých britských producentů spolupracujících například s kapelami Artic Monkeys, Kasabian nebo New Order. Posledním koncertem na hlavní scéně bude vystoupení polské kapely Miloopa, která kombinuje elektroniku s živými nástroji a propracovanou vizuální show.

Scéna Radia 1, která návštěvníkům nabídne pestrý průřez hudebními žánry, bude jako tradičně umístěna na dolní části Kampy. Během dne zde vystoupí například mladé kapely Čokovoko, Talkshow nebo nový hudební projekt zpěvačky Natálie Kocábové. Příznivce world music potěší vystoupení Alejandro Toledo and Magic Tombolinos, fanoušci jazzu se mohou těšit na britskou kapelu Led Bib, která byla v letošním roce nominována na prestižní Mercury Prize. Na závěr programu vystoupí cenami ověnčení Midi Lidi.
Na druhé straně Kampy se nachází Yornet scéna, která nabídne například Ester Kočičkovou s Lubošem a Ogari, CCTV nebo Elvise Kititi z exotického Konga.

Novinkou letošního ročníku je také One Man Show scéna umístěná na Lodi Tajemství: zde se představí Cirkus Ponorka, písničkář Justin Lavash nebo Biorchestr.

Podobně jako v loňském roce, budou i letos na Slovanském ostrově dvě scény. Česká scéna u Žofína představí ryze domácí kapely, například Lajky, Bt’n’J, Poslední výstřel a Burana Orchestr. Druhou scénou na Slovanském ostrově je elektronická scéna v Mánesu, která se letos nově otevře již v odpoledních hodinách. Od 15 hodin se zde v pomalejším tempu představí známí čeští DJs. To se bude postupně zrychlovat a na závěr open-air produkce vystoupí kapela Alef Zero, jejíž zvuk mnozí posluchači přirovnávají k anglickým London Electricity. Od 22 hodin se Mánes stane dějištěm afterparty ve stylu drum and bass a liquid funk, na níž zahrají přední čeští DJs a producenti jako Danoo, Denius, anebo X-Morph.

Oficiální afterparty festivalu proběhne v klubu Meet Factory, kde budete mít možnost si zatančit a poslechnout si to nejnovější z oblasti progresivní elektroniky. Během večera zazní electro, clash, indie, garage nebo UK funky. Hlavní hvězdou je anglický DJ a producent Sinden, který ve svém žánru patří mezi absolutní špičku londýnské scény. Během noci mu budou supportovat DJs d.MIT.RY, Felix!, Kay a Tvzex ze Sunshine a v Berlíně žijící DJ a producent Tvyks.

Součástí United islands je také Festival volného času, který nabízí pestrou škálu volnočasových aktivit jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi. V sobotu si tak v areálu festivalu můžete zahrát kuličky, frisbee, lakros, vyzkoušet si e-kolo či freeboard, popřípadě shlédnout nějaký film v rámci Fresh Film Walk na fasádě domů v blízkém okolí. Součástí Festivalu volného času jsou také stánky několika neziskových organizací. Na United Islands určitě přijďte ještě před obědem, ať můžete ochutnat lahůdky z gastronomické přehlídky situované na Janáčkově nábřeží.

Úplnou novinkou letošního ročníku je tzv. Partner Pass. Abychom mohli festival zachovat tak, jak ho máme všichni rádi a nemuseli zavírat návštěvníky, účinkující a krásné prostředí v okolí Vltavy za nevzhledný plot, potřebujeme kromě tradičních partnerů i podporu věrných návštěvníků festivalu. Každý, kdo si tento pas zakoupí, se stává partnerem festivalu United Islands. Mimo pasu každý získá také katalog s profily všech umělců festivalu, CD s mp3 největších hvězd, praktický program s mapkou a nadto vždy nějaký bonus, který návštěvníky potěší. To vše za symbolickou stokorunu. Pro studenty jsme navíc připravili akci 1 + 1 Partner Pass zdarma. Partner Pass bude k zakoupení 14dní před festivalem ve vybraných pražských klubech a samozřejmě i na místě konání festivalu.

via http://www.unitedislands.cz