Ema je zpátky a vy jste zvědaví


Zpěvačka Ema Brabcová (ex-Khoiba, ex-Roe-deer) se vrací na scénu s novým projektem Luno. Deska, která vyjde ještě letos, bude pokřtěna na koncertě 21. prosince v pražském Rock Café.

Společně s Emou Brabcovou se na projektu podílí baskytarista Šmity (ex-Prostitues, ex-Roe-deer) a bubeník Honza Janečka (Southpaw). Své místo v sestavě našel i mladý kytarista Martin Starý :-). Po prvním koncertu 21.12. v Praze kapela v lednu a únoru vyrazí i do dalších měst.

Ema Brabcová se vrací po více než dvou letech. Do roku 2008 působila v Khoibě, předtím v Roe-deer a znalci vědí, že na konci 90. ji bylo možno vidět i v sestavě kapely Hookers. Projekt Luno vznikl na podzim roku 2009 na základě nápadu Šmityho, aby Ema vydala sólové album. Nakonec se jedná o kolektivní projekt. K Emě se přidal Šmity a následně i další hudebníci. “Oslovili jsme Mejlu z kapely Vypsaná fixa, kterej vymyslel super kytary, a Honzu Janečku, kterej je prostě krom toho, že umí hrát,taky boží člověk. Mejla nakonec kvůli vytíženosti ve Vypsaný Fixe nebude členem Luna. A tak místo kytaristy nakonec obsadil Martin Starý,” vysvětluje genezi projektu Brabcová.

Desku produkují Ema a Šmity společně. Částečně ji nahrávají na svých chatách a částečně u zvukového mistra Borise Carloffa ve studiu. Hostování na desce přijal i kytarista Patrik Kučera z „Céček“.

Deska bude pojatá netradičně – jedna její „strana“ bude hi-fi a druhá „lo-fi“. Je možné, že se objeví i na vinylu a pojem “strana” tedy dostane zpět svůj původní význam.

http://www.lunomusic.cz
http://www.facebook.com/lunomusic
http://myspace.com/lunohere
http://twitter.com/lunomusic
http://youtube.com/lunomusic

via lunomusic.cz