Druhá Předehra Klubové noci v produkci United Islands


Již 25. února United Islands přináší druhou Předehru Klubové noci opět v žižkovském klubu Kuře v hodinkách. Na druhé Předehře si zahrají kapely The HitFakers, Reskata a LUS3. Začátek je ve 19:30 a stejně jako na festival je vstup zdarma.

The HitFakers snad jediná česko-albánská funky kapela na světě.
Spojení čtyř talentovaných muzikantů s neuvěřitelně charismatickým zpěvákem vytváří opravdu jedinečný hudební zážitek. Repertoár byl z počátku tvořen především z převzatých věcí úžasných hudebníků jako James Brown, Prince, Stevie Wonder,… Nicméně na konci roku 2008 kapela vydala svou debutovou studiovou nahrávku, na níž se pochlubila i několika vlastními songy.

Složení kapely: Alfons Llupi – zpěv, Eusebio Llupi – levá kytara, Ondra Kuchař – pravá kytara, Lukáš Masopust – basa, Hynek Novotný – bicí
Odkaz: http://bandzone.cz/hitfakers

Reskata je punk/elektro/rocková čtyřčlenná kapela, která vznikla v roce 2005 a od té doby stihla vydat první EP “Another Place”, na kterém hostoval i výborný kytarista Hiram Bullock (ex- James Brown, Sting, Miles Davis), natočit videoklip, který se probojoval až do finále soutěže na Tv Óčko, koncertovat v Čechách, na festivalu Europavox ve Francii, v Londýně, Bournemouthu a Bruselu a šířit tak svou živelnou energii. V roce 2008 vyhrála Reskata finále soutěže Šiba Music Chance a skončila na druhém místě i ve Stream Music Awards – Skutečné lize. Vystoupila také v pořadu Noc s Andělem a v roce 2009 hrála v rámci RGM Live Space.

Složení kapely: Eliška Faicová – zpěv, Blanka Maderová – kytara, klávesy, vokály , Markéta Slomková – baskytara, Viktor Schramek – bicí
Odkaz: http://bandzone.cz/reskata

LUS3 je kapela, pro kterou jsou typickými znaky electro-punkové formace. Současnou podobu získala kapela na jaře roku 2009, kdy sestavu doplnila zpěvačka Veronika Kratochvílová.
Nezaměnitelný zvuk kapely vytváří elektronické samply, ostré kytarové linky a výrazný vokál. Energická vystoupení, podpořená módními outfity zpěvačky, mnohdy odkazují ke kapelám typu Yeah Yeah Yeahs, The Ting Tings nebo Robots In Disguise.

V roce 2009 se kapela zúčastnila prvního ročníku vyhledávací soutěže RGM Livespace, ve které postoupila až do finále. Kromě toho se LUS3 v závěru roku 2009 věnovali nahrávání svého nejnovějšího třípísňového EP „Aplaus“ ve studiu Biotech Ecsona Waldese.

Složení kapely: Veronika – zpěv, Jakub – kytara, samples, Filip – baskytara, Tomas – bicí
Odkaz: http://bandzone.cz/lus3

via United Islands