DOCsk 2011 – festival dokumentárnych filmov Košice


Festival dokumentárnych filmov DOCsk 2011 oficiálne oznamuje dátum a miesto svojho konania. Podujatie sa uskutoční od 13.4. do 16.4.2011 v Košiciach. Okrem dátumu sa tento rok mení aj hlavné centrum festivalu. Tým sa stane Stará Radnica – bývalé kino Slovan. V týchto historických priestoroch bude okrem premietacej sály aj akreditačné stredisko. Festival využije aj priestory bývalého kina Cinefil, terajšieho kina Biograf, ktoré sídli vo Východoslovenskej galérii.

Za 4 dni sa v Košiciach predstaví mnoho autorských dokumentárnych filmov v rôznych sekciách. Dramaturg festivalu Róbert Rampáček povedal viac: „Tento rok diváci uvidia dokumentárne filmy v sekciách ako Dok.stopa, kde predstavíme slovensko – amerického filmára Miša Suchého, ktorý priletí až z USA. Ďalšie sekcie sa orientujú na rodinný film, či fenomén relácie Subjektív. Chýbať nebudú najnovšie slovenské a české dokumenty, študentské počiny. Lákadlom by mali byť aj dokumentárne snímky z obdobia Slovenského štátu.“

Hlavným heslom festivalu sa tento rok stal výrok : Smrť dokumentárnemu filmu!. Táto veta je názvom práce Jana Gogolu ml., ktorý sa snaží búrať konvenčné vnímanie dokumentárneho filmu. Festival by týmto provokatívnym názvom, chcel vyvolať diskusiu o základnom vnímaní dokumentárneho filmu ako takého a jeho situácii na Slovensku.

Organizátori by spolu s týmito informáciami radi predstavili aj festivalový plagát.

via http://www.filmdoc.sk