Do Viedne zavíta hudobné prekvapenie roka – kapela Jaill


Nestáva sa často, aby kvalitná a nie práve prvoplánovo hrajúca kapela zabalila svoje posolstvo do obalu popových piesní a pritom si zachovala vlastnú tvár. Partičke z Milwaukee pod názvom Jaill sa to darí vynikajúco. Čisté emócie a energia, ktorú možno vidlami prehadzovať. Presvedčia o tom už 17-teho novembra vo viedenskom klube Chelsea.

Na značke Sub Pop vydali famózny album “That’s How We Burn”. Je už treťou platňou partie, ktorá šesť rokov podľa vlastných slov “išla nesprávnym smerom”. Pravým smerom je bez debaty ich novinka, ktorá ponúka pestrú zmes Punk – Garage – Rock (zhutnenú v 11 pesničkách a 30 minútach čistého času) posilnenú Reverb-Surf-Soundom. Že čudné označenie? Sami si to vymysleli… A ako tiež sami radi vravia, to všetko robia napriek tomu, že pochádzajú z “West coast”, konkrétne z Wisconsinu.

Jaill je radikálna kapela. Prinášahú hudbu bez kompromisov, nekompromisne zabávajú. Vo vzťahu k Jaill človek nemá veľmi na výber – buď ich miluješ, alebo nenávidíš. Každopádne ich však treba vidieť naživo. Taký album, aký vydali chalani, ani okolitý hudobný svet nenechá bez povšimnutia.

Vstupenky na ich koncert 17. novembra vo viedenskom klube Chelsea sa predávajú za 16,- EUR v sieti Eventim.

Viac info:
http://www.skalarmusic.at
http://www.myspace.com/jaill

Vstupenky:
http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/jaill-wien-chelsea-224335/performance.html

via skalarmusic.at