Do Prahy míří exkluzivní hudební projekt Abraham inc.


Experimentátor SOCALLED, klezmerový klarinetista DAVID KRAKAUER a legendární trombonista, člen dechové sekce skupiny Jamese Browna FRED WESLEY spojili síly i hudební žánry pod hlavičkou ABRAHAM INC. Vystoupí 12. července v pražském Lucerna Music Baru.

Koncertní série United Islands Reloaded si klade za cíl přivézt znovu nejúspěšnější hudební projekty, které se představily na festivalu United Islands. 27. května hráli v Praze No Jazz z Francie, na pozdim se do Prahy znovu chystá La Shica. Nejbližší z koncertů se uvede na podium premierově v Čechách skupinu, která si říká ABRAHAM INC a proběhne 12. července v Lucerna Music Baru v Praze.

Jak je ale zvykem u United Islands neopakovat zavedené koncerty, Socalled, který je jednou z hlavních postav Abraham Inc, se představí s novým projektem. Připojili se k němu ještě dvě výrazné hudební osobnosti, klarinetista David Krakauer a trombonista Fred Wesley. „Představte si elektronický loop, který se překvapivě skvěle hodí do klezmeru, řídí ho Socalled, který přeskakuje na podiu mezi elektronickými a živými nástroji. Do toho se přidá jeden z nejlepších klarinetistů současnosti David Krakauer. To už by stačilo na pořádný nářez, jenže pak přijde na podium dechová sekce pod taktovkou Freda Wesleyho a v ten moment zjistíte, že klezmer je docela dost funky. Viděli jsme je hrát na Transmusicales ve Francii, kde se jednalo v podstatě o premieru a dva roky jsme pak čekali, než bylo možné pozvat tyto tři muzikanty s celkem početnou kapelou v zádech k nám do Prahy“ přibližuje výběr koncertu jeden z organizátorů festivalu United Islands David Gaydečka.

Socalled, vlastním jménem Josh Dolgin, je Kanaďan, míchá tradiční židovskou hudbu, tzv. klezmer, rap, jazz, elektro, orientální hudbu a rock. Josh žije v Montrealu. Je nejen muzikantem, ale i spisovatelem a fotografem. Jeho třetí řadová deska se jmenuje Ghetto Blaster. Josh Socalled vystoupil v Čechách již několikrát a pokaždé to byla velká hudební událost. Na United Islands vystupoval v roce 2007 se svým Socalled Orchestra.

David Krakauer, bývalý člen skupiny Klezmatics, rád ukazuje, že klezmer není hudba minulosti. David Krakauer patří k nejvyhledávanějším instrumentalistům. Nahrával také např. s Kronos kvartetem. V Praze se v minulosti představil několikrát se svojí kapelou Klezmer Madness a taky po boku Socalleda, podle jeho tvrzení nejdůležitějšího spolupracovníka, kterého potkal.

Fred Wesley, dlouholetý hudební šéf skupiny soulové legendy Jamese Browna, znám jako trombonista její dechové sekce tzv. JB´s, patří k nejznámnějším doprovodným hudebníkům na světě. Jeho rytmické aranže definovaly funkovou hudbu.

12.7 2010, 21h
UNITED ISLANDS RELOADED presents:
ABRAHAM INC (Kanada / USA)

Cena vstupenek : stání: 550 Kč + poplatky do 30.6., 650 + poplatky do 11.7. a v den koncertu 750 Kč včetně poplatků. K sezení: 790 Kč po celou dobu přepdrodeje, kapacita omezena. K dostání v běžných předprodejích. V pokladně Lucerna music baru bez poplatů a pro držitele Partner passu festivalu United Islands se slevou 10%.

Partner pass festivalu United Islands bude od 15.6. k zakoupení v distribuční síti Ticketstream.

Více info na http://www.unitedislands.cz.


United Islands Reloaded je koncertní série, která do pražských klubů přiveze výběr z nejúspěšnějších interpretů minulých ročníků festivalu United Islands. Festival United Islands je největší multižánrová hudební akce, která se koná v historickém centru Prahy, v letošním roce v termínu 24. -26.6 2010.

via http://www.unitedislands.cz