České filmy v soutěžních sekcích 45. MFF Karlovy Vary


MFF Karlovy Vary 2010 uvede letos v hlavní soutěžní sekci dva české filmy, každý úplně jiného charakteru. 3 sezóny v pekle je snímek inspirovaný osudy jedné z nejznámějších postav československé literární scény Egona Bondyho. Celovečerní debut režiséra Tomáše Mašína uvede karlovarský festival v mezinárodní premiéře.

V mezinárodní premiéře bude uveden v Soutěžní sekci také nejnovější film oscarového Jana Svěráka Kuky se vrací, který je v kontextu současné české kinematografie ojedinělý svou netradiční a moderní kombinací hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. Předchozí film Jana Svěráka Vratné lahve získal v roce 2007 ve Varech Cenu diváků a Zvláštní uznání poroty a v roce 1995 jeho snímek Jízda Velkou cenu – Křišťálový glóbus.
Zoufalci, r. Jitka Rudolfová

O cenu za nejlepší dokumentární film nad 30 minut se na letošním MFF KV utká i nejnovější časosběrný snímek Heleny Třeštíkové Katka, fascinující výsledek čtrnáct let trvajícího natáčení osudů titulní protagonistky bojující se silnou drogovou závislostí.

V prestižní soutěžní sekci Na východ od Západu uvede mezinárodní premiéru svého prvního celovečerního hraného filmu Zoufalci režisérka Jitka Rudolfová. Žačka Věry Chytilové považovaná za jeden z nejvýraznějších talentů českého filmu natočila realistickou komedii o bilancujících třicátnících, kteří vědí, co v životě nechtějí, aniž si však jsou jisti tím, co chtějí.
Dvojka, r. Jaroslav Fuit

Za jeden z nejupřímnějších českých filmů roku je kritiky považováno „road movie ve třech“ Dvojka, nízkorozpočtový autorský debut Jaroslava Fuita. Příběh mladého páru, jejichž spíše rutinní soužití je během dovolené ve Skandinávii podrobeno nečekané zkoušce, bude uveden v mezinárodní premiéře v soutěžní sekci Fórum nezávislých.

via kviff.com

1 comment

Add yours

Comments are closed.