burningBEATS


burningBEATS jsou urban festival, který vznikl vloni v Brně. Jeho cílem je vrátit lidem nezávislou kulturu, dostat ji do ulic. Celé léto probíhala jednou týdně STREET pARTy v centru na schodech Domu umění, kde se vystřídalo přes 40 DJů, kapel, elektronických LIVE actů, tanečníků, umělců a performerů a odhadovaná celková návštěva dosáhla 2 000 lidí. Účinkujícím místo pódia posloužilo právě schodiště rekonstruovaného Domu umění a jako pouliční muzikanti proměňovali náměstí v koncertní, uměleckou a party arénu.

burningBEATS STREET pARTy probíhala společně s pouličním výstavním projektem Kontejnery umění jako doprovodný program brněnského Domu umění a jeho festivalu Sochy v ulicích a ačkoli ten se teď na rok odmlčel, burningBEATS pokračují bez přestání dál.
Na podzim se přesunuly na pozvání do Prahy, konkrétně na piazettu vedle Národního divadla, kde doplnily festival Next Wave. Se příchodem zimy burnignBEATS opustily ulice měst a vydaly se na klubovou tour. Dramaturgicky se zaměřily na hudbu a rozjely se šířit poselství projektu a najít spřízněné duše v jiných městech.

Letošní léto bude znamenat samostatné a koncentrovanější burningBEATS v naprosto jedinečné brněnské post industriální lokalitě. Odehrají se mezi 17. a 19. červnem a jejich záběr se rozšíří na subkulturní festival. Představí pestrou směsici mladých nezávislých kulturních odvětví a sfér. Ještě než přijde léto, je tu však další zastávka klubové tour, tentokrát ve Zlíně!

Ve středu 17. března přijedou burningBEATS do Zlínského klubu Klid. Návštěvníky čekají dva DJ sety a dvě živá vystoupení. Headliner a zároveň hostující rezident Emotional Spy pochází původem z Francie a zahraje živě skladby z alba Secret Science (Warp Light District records) a přidá i několik svých nových dub-stepových kusů. Emotional Spy se nedávno přestěhoval do Prahy, odkud se rozhodl dobývat střední Evropu. Jeho první vystoupení v Praze bylo právě na zahajovacím večírku burningBEATS clubbing tour ve 2. patře.

Další živé vystoupení předvede burningboy, autor celého konceptu, outsider artist, karaoke punker, buřič a rebel, pohroma na pódiu. Kam vstoupí, budí kontroverzní reakce a přitom se baví.. Ve Zlíně akci zároveň otevře jako laptopový burningDJ.

Speciální host Zlínského vydání bude Jungling Jay, známá postava místního nočního života, skvělý bavič a d’n’b DJ, který připraví explozivní atmosféru pro koktejl zvaný burningBEATS!

I Vy jste zváni!
http://www.burning.cz

via burning.cz