burningBEATS FACTORY pARTy


10. – 12. 6. 2010 Zbrojovka, Brno

burningBEATS je festival, který spojuje současnou hudbu a umění v neobvyklém kontextu. Funguje jako platforma kreativního vyjádření a přiblížení mladé kultury veřejnosti. Loňský první ročník měl podobu happeningů ve veřejném prostoru, když celé léto jednou týdně probíhala STREET pARTy na schodech Domu umění. Dozvukem bylo hostování v Praze na festivalu Next Wave a dvě STREET pARTy na piazzetě u Národního divadla. Následovala prezentace na první brněnské Pecha Kuche a klubové turné po republice. Letos burningBEATS využijí jedinečné příležitosti a možná naposled oživí na tři dny jednu z hal brněnské Zbrojovky. Dají vzniknout současnému gesamtkunstwerku – totálnímu uměleckému organizmu – FACTORY pARTy!

Ve spolupráci se sdružením Zbrojovka a půl se na tři dny a noci otevře brána první z hal industriálního areálu určeného k demolici a naplní ji hudba na třech scénách, výstavy obrazů, fotografií, nástěnných maleb, projekce, taneční a divadelní vystoupení, performance a multimediální instalace. Výrazným prvkem bude Factory Fashion Market, který představí mladý design a nezávislé módní značky, které se dále předvedou na souvisejících módních přehlídkách. O účesy modelek se posarají stylisté z Toni & Guy. Znavení návštěvníci se budou moci občerstvit na venkovní zahrádce nebo uklidnit v chill outu. Díky partnerům akce – firmě Erding a.s. a growshopu My-Garden.cz je možné festival zpřístupnit za dobrovolné vstupné.

Hudba: Emotional Spy (Fr), Knueppel aus dem Sack (By), Difis (By), Fedor (Sk), Chunk Foo Fighters (Sk), Sabiani (Sk), Electronic Bitches, SaKuVra, Pervers Revers, Lus3, Akimbo, Narcotic Fields, Climatizado, Table, dMIT.RY, Felix!, Bassick, Voodooyoudo?, Fake May, Haters, Tokamak, Electric Fret, Moduretik, Hoestia, Depressive Disorder, Wwera Latex, Acustic Terrorist, Plastodont, Rest In Haste, Jungling Jay, The Jesus Shining, Darya Dorfer, Cuffia, Electrica Lady, Helmut, Yarah, Madwet, X-morph, Vje, Blulajta, Rippa, Mushka, Pier, Hr.nec, Gaba, DJ Presston vs Tajobachtalo (Sk), Goro White Dog, Vete, Okno do ulice, Jan Sobko – Wheels In Run, TICHO DE BEIGE, Piča z hoven a burningboy.

Tanec: Oorphane, Union Runners, Bardo.
Výstavy: Vendula Kramářová, Marie Tomanová, Michaela Langová a Michaela Vrbková – skupina Cuprum, Peter Lopuchovský – V boji, ruka v ruke proti sebe, Fagi komixová, Tomáš Janco, Kedar37, Jana Komínková, Berta Zachrlová.

Instalace: Valderon – Cosmos, HCHKRDNB Industree – Multisensual Stage, Jiří Suchánek, Aquaporta, visNIC, Zbyněk Hanko Paranoidní – Kill the TV.

Divadlo: DNO, Divadelní spolek Budem.

Performance: kurátorka Kateřina Olivová.

10. – 12. 6. 2010 Zbrojovka (burningBEATS FACTORY pARTy)
http://www.burning.cz
http://www.lovemusic.cz
http://www.myspace.com/burningBEATS
Zbrojovka, Lazarská 7, Brno, Česká republika
Pořádá: Zbrojovka a půl, burning, LoveMusic

Kontakty:
burningBEATS FACTORY pARTy: burning@burning.cz
Factory Fashion Market: lovemusic@volny.cz

Mediální Partneři:
Metropolis, Rádio R, burning.cz, NaScene.cz, LoveMusic.cz, Kuultur.com,

Start: 10. 6 v 16:00
11. 6 v 15.00
12.6 ve 12.00

Vstupné dobrovolné.

via http://www.burning.cz