burningBEATS FACTORY pARTy warm-up


Kapela Night vznikla seskupením zkušených hudebníků, kteří od devadesátých let střídali kluby i kapely – zpěváka a producenta Amáka můžete znát například ze Sunshine, bubeníka Regala z Priessnitz, Daniela z Please the Trees a Patrika z Blank. Spolu fungují od roku 2008 a po dlouhé době strávené ve zkušebně se letos rozhodli nejen vydat debutové album „High End Low Liberation“, které vyjde 17. května 2010 u X Production/ Election Records, ale i ukázat se publiku – svůj první koncert odehráli v Londýně, kde v květnu pokračují v turné, v jehož rámci pak objedou i Českou republiku a Slovensko.
http://www.myspace.com/nightbegun

Scot Paul aneb Project Serendipity se u nás neobjeví poprvé – loni hrál s Moduretikem v Chapeau Rouge. Tento britský producent v minulosti působil v několika londýnských hardcore-punkových kapelách, ale poté, co se před šesti lety začal blíže zajímat o kytarové pedály a zvuk samotný, se v sólové tvorbě překlenul k breakcoru a cinkavé elektronice. Magazín NME o jeho hudbě píše jako o „blažené elektronice nejnovějšího pokojového génia, který kráčí ve stopách Richarda D. Jamese.“
http://www.myspace.com/projectserendipity

Potká jeden kytarový lord druhého a zeptá se: „Voodooyoudo?“ Tuto v současnosti čyřčlennou skupinu (David Mikeš, Miloš Rejsek, Tomáš Hruban a Jan Uiberlay aka Ibe) netřeba dlouze představovat. Po společné minulosti v dávné kapele Stumbleine se znovu sešli pod aktuálním názvem v roce 2005 a se svým mixem starého shoegaze s garage/ britrockem od roku 2008 objíždějí klubová pódia u nás. Také mají na svědomí například remix Sporto nebo The Pavement.
http://www.myspace.com/voodooyoudoband

Electronic Bitches aneb Funk Halen, Trick, Romano Porni a Ibe se svým sexy elektrem inspirují revolučními časy, džínové bundy a mulety ale nečekejte. S úsměvem se povznesli nad „brněnskou druhou ligu“ a pořádají například party Electronic v klubu Perpetuum nebo Shuk´n´Dance, vydávají mixy a samozřejmě také hrají po menších i větších party. Inspirování devadesátkovým ravem a předrevoluční republikou svoje bezostyšné sety staví na elektru, basové lince a humoru.
http://www.myspace.com/electronicbitchesdjs

Aneta Jochimová studuje v ateliéru performance na FaVU u Tomáše Rullera, zúčastnila se jak skupinových, tak sólových performancí, často v rámci festivalů a hudebně-uměleckých večerů (Cinema Mundi, BurningBEATS, CODE:MODE, Kontejnery umění, Beseda u Bigbítu). Pracuje většinou sama či maximálně ve dvojici, skrze svoje tělo, pohyb a kostýmy či předměty vyjadřuje niterné prožitky i touhy.
http://www.myspace.com/anethdelart

burningBEATS je festival propojující klubovou hudbu a současné umění. Funguje od léta 2009 pravidelnými STREET pARTy, následovalo například turné po republice, spolupráce s VICE a 6 dBs, která pokračuje i tímto koncertem = warm upem pro FACTORY pARTy. Ta bude probíhat 10. až 12. června jako největší kulturní událost v brněnské Zbrojovce, kdy ve třech dnech proběhnou koncerty na třech scénách, výstavy, performance, instalace, designérský jarmark, divadlo, tanec, módní přehlídky a další. V jedné z hal na Vás bude čekat hutný koncentrát mladé nezávislé kultury.
http://www.burning.cz / http://www.myspace.com/burningBEATS

6 dBs je skupina lidí, která vozí do Brna kapely ze všech koutů světa. Na rozdíl od jiných nezávislých promotérů se nehlásí k nějaké ideologii, ani se žánrově neomezují a snaží se muziku obsáhnout od jazzu přes punk až po hardcore nebo noise. V minulosti pořádali koncerty kapel jako BulBul (A), Carusella (IZL) či Veena, ale dávají prostor i novým a zajímavým projektům jako In-depth’n‘dense. Music = Life!
http://www.myspace.com/6dbs / http://www.facebook.com/sixdbs

Vstupenky: Předprodej 100,- / Na místě 130,-

Předprodeje:
na baru Flédy, Love Music nebo na sixdbs@gmail.com

via http://www.burning.cz