Brooklynské elektronické duo Beacon vystoupí v září poprvé v ČR


Brooklynské duo Beacon, které ve své tvorbě mixuje elektroniku s moderním R&B a soulem, se představí poprvé v České republice. Ve středu 28. září vystoupí v pražském Lucerna Music Baru v rámci turné k nové desce Escapements, jež vyšla letos v únoru na respektovaném labelu Ghostly International.

Beacon tvoří Thomas Mullarney III a Jacob Gossett, kteří se potkali na Brooklyn’s Pratt Institute, kde studovali malbu a sochařství. Jejich produkce je typická kombinací jemných R&B melodií a temně laděné elektroniky. První release EP No Body (2011) obsahuje čtyři skladby ovlivněné elektronikou, R&B a hiphopem. Mullarneyho hlas je zde posazen na beaty, které společně s texty citlivě pomáhají definovat atmosféru písniček. Tento přístup se prohloubil a rozšířil na debutovém albu The Ways We Separate (2013), jímž Beacon uchvátili posluchače současné elektroniky a razantně vstoupili na scénu elektronické hudby. Separate je skvělou ilustrací dvojí tváře Beacon – pulsující elektroniky a Mullarneyho jemného šeptajícího vokálu.

Zatímco The Ways We Separate řeší vztahy mezi lidmi, tématem aktuální desky Escapements, která vyšla v únoru 2016 na labelu Ghostly International, je čas. Skladby z nového alba jako Backbone, Cure nebo titulní Escapements demonstrují novou hloubku a komplexnost dua. „Doufám, že tahle nahrávka doloží náš široký hudební záběr a ukáže, že opravdu nemáme jen jeden přístup ke skládání hudby“, říká Mullarney o albu Escapements a Gossett jej doplňuje: „Zkusili jsme důvěřovat sami sobě a nedali jsme si žádné hranice, jak by deska měla vypadat. V tomto smyslu je to přesně ta nahrávka, kterou jsme chtěli udělat.“

Přijďte si naživo poslechnout, jaká hudba právě hýbe newyorskou scénou. Vstupenky v předprodeji jsou za 360 Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim.

Oficialní Facebook událost: https://www.facebook.com/events/1700226213570846
Ticket link: https://www.musicbar.cz/program/beacon-us/

VIDEA:


http://beaconband.nyc/
https://www.facebook.com/beaconband/?fref=ts

http://www.musicbar.cz
http://www.facebook.com/lucernamusicbar
http://www.instagram.com/lucernamusicbar
http://www.twitter.com/lucernamusicbar