Bauchklang a další hvězdy United Islands se vrací do pražského paláce Akropolis


I v letošním roce festival United Islands pokračuje v sérii United Islands Reloaded, která v průběhu roku představí kapely, které vystoupily na hlavních scénách uplynulých ročníků United Islands a představily se s velkým úspěchem. Jarní čekání na léto a United Islands vám tak zkrátíme hned třemi koncerty série United Islands! Jako první se 15. dubna pražskému publiku připomene kultovní rakouská beatboxové formace Bauchklang! Bauchklang patří mezi absolutní špičku ve svém žánru a svou popularitu již několikrát potvrdili i při svých pražských vystoupeních. Jako support vystoupí český breakbeatový projekt Le Pneumatiq.

Dalším dílem série United Islands bude výjimečné vystoupení maďarské kapely Quimby 6. května opět v Paláci Akropolis. Kapela Quimby je v současné době jedničkou na alternativní maďarské scéně, které kombinuje moderní formu městského šansonu s rockem, který odráží vlivy blues, ale i rapu nebo latina. V jejich tvorbě si své najdou fanoušci Nicka Cave, Tindersticks nebo Toma Waitse. Jako support vystoupí neobvyklé, ale o to více strhující spojení Dj Slatera a bubeníků z pražské formace U-Prag.

Jako poslední z jarní časti série United Islands Reloaded vystoupí jedna z hlavních hvězd roku 2009, kapela Orka z Fayerských ostrovů, která diváky uhranula svou hrou na vlastnoručně vyrobené nástroje z mořského odpadu, jako jsou plastové barely nebo nejrůznější kovové kusy. Orka patří mezi ikony Evropské alternativní scény a je mnohými označována jako severští Einstürznde Neubauten. Kapela připravuje nové album, které představí i chystaném pražském koncertě. Orka vystoupí 14. května v Paláci Akropolis.

Přijďte si připomenout atmosféru festivalu United Islands!

15. 4. 2011, 20h, Palác Akropolis
BAUCHKLANG (RAKOUSKO)
host: LE PNEUMATIQ

6. 5. 2011, 20h, Palác Akropolis
QUIMBY (MAĎARSKO)
Host: DJ SLATER feat U-PRAG DRUMMERS

14. 5. 2011, Palác Akropolis
ORKA (FAYERSKÉ OSTROVY)
Host: MYTHEMATICA

Vstupenky k dostání v síti Ticketstream a v kavárně Paláce Akropolis. Ceny vstupenek se bude postupně zvyšovat. Včasný nákup 290 Kč, později za 350 Kč a za 400 Kč včetně poplatků v den koncertu.

via unitedislands.cz