Asian Dub Foundation se vrátí v listopadu do ČR


Asian Dub Foundation se po úspěšném vystoupení na vyprodaném festivalu Rock for Churchill vrátí 5. listopadu do České republiky. Přírodní areál vroutecké Myslivny vymění za klubovou atmosféru Lucerna Music Baru, kam přivezou novou desku More Signal More Noise. ADF svým nadupaným festivalovým setem ukázali, že ani náhodou nepatří do starého železa a že se po vydání nového alba nacházejí v té nejlepší formě. Koncert je součástí série dvaceti koncertů u příležitosti 20. výročí Lucerna Music Baru.

Nové album ADF More Signal More Noise vyšlo 10. července. „Novou desku jsme začali nahrávat hned ráno po šíleném koncertu ve Village Underground. Probudili jsme se v sobotu ráno a dovalili jsme se do Red Bull Studios v Londýně. Někteří z nás začátek session skoro propásli,“ říká pobaveně o začátku nahrávání kytarista Steve Chandra Savale. Nové skladby byly nahrány během pouhých tří dnů a v dalších třech byly smíchány, což pravděpodobně vysvětluje hektický, ale na druhou stranu soustředěný karnevalový chaos deseti skladeb na More Signal More Noise. Kapela nahrávala, jakoby stála na pódiu. Žádné předem připravené beaty a skoro vše na první dobrou.

První verze nových tracků se zrodily na sessions s dubovou legendou Adrianem Sherwoodem. Poté si je muzikanti obehráli na několikaměsíčním turné a teprve pak se vydali nahrávat do studia. „I díky tomu je deska More Signal More Noise hodně podobná našemu prvnímu albu,“ přikyvuje Savale a dodává: „Myslím, že zníme živěji než na předchozích nahrávkách. Spojujeme věci, které se moc často u sebe nevidí – radikální kreativitu se syrovým primitivismem, primitivní rock’n’rollové experimenty a současnou bass music.” Asian Dub Foundation přijedou do Lucerna Music Baru ve znovuobnovené sestavě s původními členy DR Das (basa), Rocky Singh (bicí), Ghetto Priest (zpěv) a novým členem Fluteboxer Lee (flétna & beatbox).

Koncert Asian Dub Foundation proběhne v rámci série 20 koncertů u příležitosti 20. výročí Lucerna Music Baru. V rámci narozeninové série se v Lucerna Music Baru představí Dub FX, Marina and the Diamonds, Incognito, The Cinematic Orchestra, Jaga Jazzist, Talib Kweli, The Wombats nebo Dub Pistols. Další koncerty výroční série budou odhaleny v průběhu několika dnů.

Vstupenky na Asian Dub Foundation pořídíte za 590 Kč + poplatky na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu http://www.musicbar.cz a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě 690 Kč.

Oficiální FB událost: https://www.facebook.com/events/141241609551648/

Video:
http://asiandubfoundation.com/site/
https://www.facebook.com/asiandubfoundation

http://www.musicbar.cz
http://www.facebook.com/lucernamusicbar
http://www.twitter.com/lucernamusicbar.cz