60dBs vs burningBEATS 20. 4 2010 v Brně


Dvě brněnské crew se spojily a začaly spolu dělat večírky. Dočkáte se tak nejen koncertních zážitků, jaké vám doposavad přinášely 6 dBs, ale i kvalitních propařených party ve stylu burningBEATS.

20. dubna obsadíme klub Muzejku na Moravském náměstí a předvedeme, jak vypadá diskoška pod naší taktovkou. Line-up slibuje intenzivní audiovizuální zážitek s dopadem na pohybový systém. Největší očekávání vzbuzují Francouzi Papier Tigre. Indie rocková lahůdka na evropském turné. V Česku nejdřív v Muzejce až pak teprve splní povinnost v Praze. Tihle frantíci vás dostanou syrovou výbušnou energií a inteligentní výstavbou skladby. Když pogujete na tohle, můžete se pořád ještě považovat za intelektuála. Jejich nasazení je strhující a seznam jejich vystoupení mluví za vše, opravdu se mi to nechtělo počítat!

Ještě než naservírujeme hlavní chod, načechrají vám hormonální hladinu italští Waiting For Memories. Zní asi jak Linking Park bez elektroniky a s nápady na víc než jeden hit. Emo ladění a válení se po pódiu v katatonicko extatické křeči – než se rozkoukáte, holky ze sebe budou rvát spodní prádlo. Připravte se na kompulzivní lechtání v podbřišku.

Jako předkrm se budou podávat Deer Deer ze Slavičína. Schovávají se za sloučeninu nazvanou psychedelic post hardcore a ať už tím myslí, co chtěj, zní to asi jak kdyby dvě výše zmíněné kapely zplodily děti. Rodinná atmosféra je ostatně to hlavní, čeho chceme se 6 dBs docílit. A aby program neměl žádná hluchá místa prošpikují ho taneční exhibicí High Edition a jestli se nezapomenou někde na battlu ve streetu tak i krumpeři Union Runners.

Po koncertě vás dodělá náš společný amigo DJ Ibe. Jako DJ je jeden z mála, kdo do tanečního setu s přehledem přimíchá Sonic Youth. Je to odborník na kytaru vzatý, což potvrzuje především fakt, že kromě členství v Electronic Bitches je frontman skupiny Voodooyoudo.

6 dBs vs burningBEATS: Papier Tigre (FR), Waiting For Memories (I), Deer Deer, DJ Ibe, dance shows: High Edition, Union Runners,

20. 4. 2010, Muzejka, Moravské náměstí 15, Brno, start 20.00, vstup 130/150 Kč (předprodej na sixdbs@gmail.com)

6 dBs (facebook.com/sixdbs – přednější/ myspace.com/6dbs) jsou skupina lidí, která vozí do Brna kapely ze všech koutů světa. Na rozdíl od jiných nezávislých promotérů se nehlásí k nějaké ideologii, ani se žánrově neomezují a snaží se muziku obsáhnout od jazzu přes punk až po hardcore nebo noise. V minulosti pořádali koncerty kapel jako BulBul (A), Carusella (IZL) či Veena, ale dávají prostor i novým a zajímavým projektům jako In-depth’n‘dense. Music = Life!

burningBEATS je festival, který spojuje klubovou hudbu a současné umění. Vše začalo loni v létě, kdy každou středu propukla před Domem umění v Brně STREET pARTy. V říjnu následovala týdenní zastávka v Praze u Národního divadla a pak klubové hudební turné po Česku. Nedávno proběhl v Brně společný večírek s časopisem VICE v rámci československého turné Fashion Parties (Praha, Košice, Bratislava, Brno) a teď můžete být svědky další nadějné spolupráce se 6 dBs.

V červnu ovšem vypukne napjatě očekávaný druhý ročník letního festivalu. burningBEATS se soustředí do intenzivních tří dnů a jako FACTORY pARTy možná naposledy oživí industriální Zbrojovku. V jedné z hal na Vás bude čekat hutný koncentrát mladé nezávislé kultury. Kromě hudby na třech scénách zde budou výstavy, performance, instalace, Factory Fashion, módní přehlídky, divadlo, tanec a další.

burningBEATS fungují jako lakmusový papírek nezávislé scény, všichni, kteří se na nich podílí, jsou zapáleni pro svoji věc a metodou DIY přispívají společnému projektu. Přidejte se k nám a přijďte 10. až 12. června zažít největší kulturní událost ve Zbrojovce. Vstupné dobrovolné..

Více informací na burning.cz a NaScene.cz

Blog a náslechy vystupujících na myspace.com/burningBEATS

via burning.cz