3 block Andrej Kolenčík premietanie Kasarne Kulturpark


3 BLOCK: ANDREJ KOLENČÍK
ŠTART – 19:00 VSTUP 1 €

NUSCREEN – dokument/videoart/film

Platforma v rámci ktorej prezentujeme dokumentárne filmy, študentské filmy, animované filmy a videoart. Sústredíme sa v prvom rade na projekty, ktoré sa venujú spoločensky zaujímavým témam, umeleckým problémom. V rámci Nuscreen sekcie je vždy prítomný autor projektu, ktorý prezentuje a diskutuje s divákmi.
ANDREJ KOLENČÍK ODPREZENTUJE SVOJU ANIMOVANÚ TVORBU A TAKISTO PREDSTAVÍ AJ PRODUKCIU SKUPINY PACIENTÁRIUM!

ČMUCHAL & SVIŇA ZASAHUJÚ(2009)
Dvojica neohrozených detektívov Čmuchal a Sviňa vyšetrujú zdanlivo obyčajnú vraždu. Pátranie v upršanom meste plnom zločinu a drôg však postupne odhalí, že stopa vedie na nepríjemne vysoké miesta.

NANUK (2008)
Animovaný videoklip k skladbe Nanuk od českej skupiny DVA.

IZIDOR (2007)
Alkohol, podvádzanie a zlomené srdce nepatrí do vzťahu. Tobôž nie do vzťahu medzi kačkami.

BONUS :
Andrej Kolenčik predstaví aj animovanú tvorbu stratovej dezorganizácie Pacientárium, ktorej je aktívnym členom.

Pacientárium je stratová dezorganizácia, ktorá vznikla na VŠMU v Bratislave. Svojou tvorbou hovorí ÁNO trashovej kultúre, mystifikácii, punkovému videu, lo-fi tvorbe, Stevovi Fossetovi a hračkám z ružového plastu. Venuje sa výrobe krátkych filmov, sociálnokritických dokumentov, animácii, kafre do videoartu a experimentálnej hudobnej tvorby. Úzko spolupracuje s filmovými festivalmi Early Melons a Fest Anča.
http://www.pacientarium.sk
http://www.myspace.com/pacientarium

Andrej Kolenčík (1984) je filmový režisér a výtvarník. Vyštudoval réžiu animovaného filmu na VŠMU a odvtedy sa venuje rôznym projektom. Naposledy režíroval divadelnú hru „Plán B z vesmíru“, ktorá je adaptáciou najhoršieho filmu všetkých čias od Eda Wooda, či animovaný videoklip pre skupinu DVA. Popritom pracuje ako programový riaditeľ medzinárodného festivalu animovaných filmov Fest Anča. Je taktiež členom neformálnej umeleckej skupiny Pacientárium. Vo voľnom čase hrá za hokejbalový klub v Lozorne.
http://www.kolencik.org
http://www.vimeo.com/kolencik

via http://www.kulturpark.sk/