Zs @ Dům umění


9. srpna ve 20 h
vstupné 150 Kč
studentské 130 Kč (nutná rezervace předem na sediva@dum-umeni.cz)

Skupina Zs byla založena roku 2000 a za dobu své existence vystupovala jako trio, sextet a kvartet. V současné době se ustálilo složení Sam Hillmer (tenorsaxofon), Ben Greenberg (elektrická kytara), Tony Lowe (elektrická kytara) a Ian Antonio (bicí).

Hudebně a žánrově těžko zařaditelní instrumentalisté se s přehledem pohybují kolem oblíbených škatulek jako free noise, experimental, post-jazz a brutal-chamber music. Pro Zs je však nejpříznačnější hudební rozdvojenost, neboť jejich tvorba střídá hudební postupy pramenící ze současné avantgardní vážné hudby a zároveň je protkána noise-rockovými konvencemi. Proto má tato skupina dvě tváře: komorní hudební ansámbl a současně avant-rocková kapela. Z jejich otevřeného přístupu vyplývá i množství různorodých hudebních spoluprací, které mají Zs za sebou. Kromě práce se skupinou Gang Gang Dance (kolegové, kteří rovněž vydávají u brooklynského labelu The Social Registry) spolupracovali s dnes už mainstreamovými Animal Collective, noise-metalovými Orthrelm, noise-rockovými Aa nebo s The Flying Luttenbachers. Spolupracovali i se skladatelskými osobnostmi jako například Joe Maneri, Christian Wolff, Louis Andriessen nebo dokonce s Petrem Kotíkem, českým rodákem působícím v New Yorku.

Zs svou hudbu vydávali u několika amerických nezávislých labelů: Troubleman unlimited, Planaria Recordings, Folding Cassettes, Rice control a nakonec u The Social Registry, kde začátkem letošního května vyšlo album New Slaves, které společně s VJkou Laurou Paris představí 9. srpna v Domě umění města Brna.

ZS (USA)
Sam Hillmer – tenor saxofon
Ben Greenberg – elektrická kytara, elektronika
Tony Lowe – elektrická kytara
Ian Antonio – bicí, elektronika
Laura Paris – VJing

http://www.myspace.com/zstheband
http://www.zzzsss.com

via Dům umění