Znova objavíme letnú atmosféru parku a prežijeme leto s umením a Košicami – Európskym hlavným mestom kultúry 2013


Znova objavíme letnú atmosféru parku a prežijeme leto s umením a Košicami – Európskym
hlavným mestom kultúry 2013 Festival Leto v parku, celý mesiac jedinečných podujatí pre všetkých, sa postupne stáva pevnou súčasťou kultúrneho vyžitia v letných mesiacoch v meste Košice. Je zameraný na najširšie multigeneračné publikum, ktoré tak ako minulý rok, osloví široké spektrum umeleckých žánrov.

Séria filmových štvrtkov, hudobných piatkov a nedieľ pre rodiny s deťmi, obohatená o divadlo a ďalšie koncerty, či filmy pod holým nebom, v Kasárňach/Kulturparku štartuje 29. júla koncertom kapely VIDIEK a MIDI LIDI a potrvá do 29. augusta. Pre návštevníkov je pripravená letná dávka hudby, filmu, divadla, tanca, výtvarného umenia a letného kina, tešiť sa môžeme aj na miesto pre aktívny relax, akým je letná pláž. Veľa zelene, žiadne jelene…

Súčasťou Leta v parku 2010 budú rôzne divadelné, výtvarné workshopy, ktoré návštevníkov, aj tých detských, vtiahnu hlbšie do atmosféry kasárenského parku a festivalu, a umožnia im stať sa jeho aktívnou súčasťou. Deti si vyskúšajú javiskovú reč, ale aj fotografovanie. Opäť príde do Košíc Bažant kinematograf (6. – 9. august).

Pilotný ročník Leta v parku prilákal takmer 6000 návštevníkov, tento rok vzrastá počet hviezdnych kapiel i možností v parku relaxovať, preto očakávame ľudí z celého východoslovenského regiónu, aj Slovenska. Leto v parku 2010 sa ponesie v znamení kvalitných umelcov, ktorí spoločne s nami prinesú do Košíc tú pravú letnú atmosféru. V druhom ročníku Leta v parku uvidíme VIDIEK, PUDING PANI ELVISOVEJ, THE UNIQUES, CARTONNAGE, ABRAXAS alebo LAVAGANCE. Z divadiel to bude DEZORZOVO bábkové divadlo pre dospelých, Cirkus Garuda, či Elá Hop pre deti.

VSTUP ZDARMA, podrobné informácie o programe na http://www.koscie2013.sk

Súčasťou druhého ročníka Leta v parku bude aj špeciálny koncert kanadskej legendy SKINNY PUPPY, ktorá ovplyvnila také legendy ako MARYLIN MANSON, NINE INCH NAILS alebo MINISTRY. Skinny puppy bude v košických Kasárňach už 13. augusta a lístky sú dostupné prostredníctvom ticketportalu. Veríme, že leto v parku sa pre Košičanov stane synonymom kultúrneho leta, a zároveň bude vyhľadávaným príťažlivým podujatím pre zahraničných turistov.

Prežite leto v Košiciach – Európskom hlavnom meste kultúry 2013, leto v parku. Veľa zelene,
žiadne jelene.

via koscie2013.sk