Zimný Uprising oslávi svoje piate výročie so skupinou Zion Train


Na jubilejnom piatom ročníku zimnej edície festivalu Uprising, ktorý sa uskutoční 29. novembra v bratislavskom Ateliéri Babylon, vystúpia až traja headlineri. Po avizovanej jamajskej hviezde Chezidek, ktorý sa predstaví so skupinou Fireman Crew a 11 člennej budapeštianskej úderke Irie Maffia, ktorá patrí medzi najlepšie koncertné kapely v krajine, pribúda, ako čerešnička na torte, lahôdka pre milovníkov heavy dub music, kultová formácia Zion Train. Pripravte sa na veľkú šou, o ktorú sa postará sám zakladateľ soundu, Neil Perch, spolu s hlavným vokalistom Dubdadda. ktorí s nami oslávia 25 rokov svojho fungovania.

Britskí Zion Train jednoznačne patria medzi tých, ktorí ovplyvňujú a udávajú smer undergroundovej scéne skvelým súzvukom reggae, dub-u, pop-u a dance music. Veľkú fanúšikovskú základňu a celosvetové uznanie si už vyše dve dekády udržiavajú svojimi dynamickými a nezabudnuteľnými live vystúpeniami, ktoré sú považované za jedny z najlepších a najoriginálnejších na svete. Počas svojho 25 ročného pôsobenia absolvovali vyše 2000 vystúpení a navštívili najlepšie festivaly Európy ako Glastonbury, Woodstock, Fusion, Reggae Sun Ska, Sziget, Outlook, Boomtown, Rototom Sunsplash alebo Uprising. Ich nespočetné množstvo trackov, remixov a spoluprác je obsiahnutých v štrnástich albumoch. Posledný s názvom State Of Mind je z roku 2011. Pri príležitosti svojho 25. výročia však chystajú veľký album Land Of The Blind, z ktorého už odhalili track „Warrior Step“ a kompiláciu skladieb „Permanent Pressure“ s Fitta Warri a „Rootsman Play“ s Dubdadda.

Vstupenky na Uprising Winter Edition sú v predaji v sieti Ticketportal, alebo priamo na domovskej stránke festivalu: http://www.uprising.sk

facebook event: https://www.facebook.com/events/783215688402752/?ref=br_tf 
official FB page: https://www.facebook.com/uprisingreggaefestival