Žebřík 2010 startuje, vyvrcholí 4. března v Plzni


Tradiční anketa Žebřík 2010 Peugeot Music Awards právě vstupuje již do svého 19. ročníku! Výsledky dvouměsíčního hlasování, které je rozděleno do dvou kol, budou vyhlášeny první březnový pátek v Plzni pod moderátorskou taktovkou Tomáše Hanáka a Kláry Vytiskové.

V lednu mohou hudební fanoušci hlasovat libovolně pro kteréhokoliv ze svých favoritů, a to zasláním sms na tel. číslo 900 06 09 ve tvaru specifikovaném na http://www.anketazebrik.cz. Z tohoto kola vzejde pět nominovaných v deseti kategoriích, kteří budou zveřejněni 1. února. O definitivních vítězích se pak bude rozhodovat až do konce února.

V domácí části ankety lze kromě českých a slovenských interpretů uvádět také zahraniční umělce dlouhodobě působící v ČR a SR. Obsahuje kategorie Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Hudební DVD, Film a Průser roku.

Stejné rozdělení platí i pro zahraniční část, která má uzávěrku 28. února. Každý hlas bude slosován o hodnotné ceny partnerů Žebříku (pronájem osobního automobilu, hotelové ubytování a večeře, VIP vstupenky na slavnostní vyhlášení ad.)

Předání cen se uskuteční 4. března od 20 hodin v Domě kultury Inwest v Plzni. V průběhu pětihodinového programu budou oceněni tři nejlepší umělci v každé kategorii, kteří převezmou sošky z dílny renomovaného výtvarníka Václava Česáka.

Během galavečera, jehož moderování se ujmou Tomáš Hanáka a Klára Vytisková, budou k vidění speciální koncertní sety předních tuzemských kapel. Vystoupí např. skupina Sunshine s hostujícím písničkářem Nicelandem, Xindl X za doprovodu zpěvačky Olgy Lounové, Vojta Dyk a Nightwork i kapela Marka Ztraceného.

Mimořádný zážitek slibuje projekt Best of David Koller, který bude průřezem zpěvákovy bohaté kariéry od Jasné páky, přes Lucii, Kollerband až po sólovou dráhu, korunovanou aktuálním albem Teď a tady.

„Po Michalu Pavlíčkovi, Ashley Slaterovi, Glennu Hughesovi a Danu Bártovi bude tentokrát laureátem Žebříku David Koller. Zazní jeho největší hity, a to za doprovodu mnohých bývalých i současných Davidových spoluhráčů, “ upřesňuje tento unikátní projekt Jarda Hudec za pořádající online magazín iREPORT.

Záznam této události bude vysílán 14. března na ČT1.

Program akce bude navíc zpestřen soutěží nejlepší hudební fotografie Jam Photo, jejíž vítěze vyhlásí Dan Bárta a Dara Rolins, a bude rovněž odstartován celoroční projekt určený talentovaným kapelám, kterou pořádá iREPORT, Ochranný svaz autorů a Youtube.

Druhá scéna bude ve znamení hiphopu a taneční hudby v režii předních DJs.

Oficiální after party proběhne ve vyhlášeném plzeňském klubu Buena Vista.

Mezi oceněnými minulého ročníku této prestižní ankety byli Aneta Langerová, Martin Chodúr, UDG Nightwork, Toxique, Vypsaná fixa, Dan Bárta s Illustratosphere i s J.A.R., Chinaski, Kryštof, Monkey Business, Airfare, Mandrage ad.

Žebřík 2010 Peugeot Music Awards je jednou z akcí programu Plzně v rámci titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Více na http://www.plzen2015.eu.

Pravidla hlasování a další info najdete na http://www.ireport.cz.

via ireport.cz