Zaujímavá novinka na našej scéne


Na hudobný svet prichádza novinka v podobe projektu Zorba že ja Buddha. Prináša EP, alebo skôr mini-album, s názvom Rosedout Lambada a s ním aj originálny nadžánrový repertorár hybridných fúzií elektroniky s akustickou hudbou. Na svoje by si mali prísť poslucháči jazzu, soulu, hip-hopu, elektroniky a alternatívy a to najmä tí, čo sa neboja experimentovať.

Za projektom stoja v Prahe pôsobiaci hudobníci Ashley Sarah Abrman a Ondřej Hauser. Ashley možno poznáte ako frontwomanku formácie The High Corporation, alebo ako vokalistku zo singlov od Jimmy Pé alebo Fallgrapp. Spolupracovala aj s kapelou Carpet Cabinet alebo aj Petijeem. Vyrastala po kostoloch a níet preto divu, že jej hudba je ovplvnená aj gospelom.
Ondřej je bassgitarista a producent, ktorý pôsobí v Prago Union Live Band, v kapele Davida Krausa a tiež v projekte Ochepovsky.

Zorba že ja Buddha sa dajú len tažko zaškatulkovať. Nahrávka Rosedout Lambada je veľmi rôznorodá, plná prekvapivých momentov, ale zároveň koncepčná. Treba ju napočúvať, vstrebať, nakoľko je v pesničkách čo objavovať. Na svoje by si mohol prísť fanúšik produkcie Flying Lotusa alebo Thundercata.

Zorba že ja Buddha – Rosedout Lambada EP vychádza dnes (23.10.2017) na slovenskom vydavateľstve GERGAZ (Nvmeri, Fallgrapp, FVLCRVM, Himalayan Dalai Lama, Jimmy Pé) na CD, ako download a dostupné je aj na streamingových službách.

Na samotnom nahrávaní sa podielalo mnoho skvelých hudebníkov ako Michal “kolouch” Daněk, Oliver Lipenský, Antonín Dlapa, Marek Urbánek, Marek Antoňů, Annemarie Ešnerová, Tanita Yankova, Miloš Klapště, DJ Maro (Prago Union), Petr Hanák anebo Tomáš Sochůrek z legendárneho pražského štúdia Jižák. O grafiku Rosedout Lambada sa postarala Mili Vigerová.

Krst EP bude tiež dnes 23.10. od 21.00 vo VILE Štvanice v Prahe. Krstnou mamou nahrávky bude skvelá KATARZIA. Stage design pre túto príležitosť pripraví scénografka Beata Kurajová. Na afterparty vystúpi DJ Petr.H (The High Corporation, Fallgrapp)

FB Event – https://goo.gl/TpBHoN
FB Page – http://www.facebook.com/Zorbazejabuddha
Youtube – https://www.youtube.com/channel/UCXPMoK5VfJ0_zzhqu513OHg
Soundcloud – https://soundcloud.com/zorbazejabuddha
Rosedout Lambada – http://bit.ly/ZorbaZeJaBuddha

GERGAZ: https://gergaz.bandcamp.com