Zakladateľ festivalu Frequency sa už teší na Slovákov


Do začiatku jedného z najprestížnejších letných hudobných festivalov ostáva už len týždeň. Rakúsky FM4 Frequency už po desiaty krát ponúkne naozaj jubilejný, trojdňový program plný hudby najrôznejších žánrov. Zakladateľ a hlavný šéf festivalu Harry Jenner sa už veľmi teší aj na nával návštevníkov spod Tatier.
„Každoročne nám na festivale Frequency pribúdajú návštevníci zo Slovenska, z čoho mám nesmiernu radosť. Ja sám chodím na Slovensko pravidelne a veľmi rád. Verím, že tento jubilejný ročník ku nám pritiahne čo najviac Slovákov. A nech ku nám prinesú aj trochu z tej slovenskej srdečnosti a nespútanosti, ako som videl na vašich festivaloch,“ vraví vedúca osobnosť jedného z TOP 10 festivalov v Európe.
FM4 Frequency ponúkne od 19. do 21. augusta dva festivaly v jednom – areál je rozdelený na dennú a nočnú onu. Rečou čísel: šesť pódií, 3 dni a 3 noci plné hudby, spolu vyše 100 účinkujúcich! Miestom konania je Green Park pri rakúskom meste St.Pölten. Za najväčšie lákadlá sú považovaní: Muse, Massive Attack, Billy Talent, Serj Tankian, Skunk Anansie či DJ-ské sety Deadmau5, Paula Kalkbrennera alebo Johna Digweeda.

Rakúsko je známe svojim silným ekologickým zmýšľaním a to sa veľmi výrazne prejavuje aj na festivaloch. Na FM4 Frequency bude separovaný zber odpadu ako aj bonusy pre ekologicky sa správajúcich návštevníkov. Festival sa každoročne snaží svojom programom a službami osloviť aj Slovákov. Mesto St.Pölten je od Bratislavy vzdialené 150 kilometrov.

Presný program:
http://www.frequency.at/line_up

FM4 Frequency festival
19. – 21. august 2010
St.Pölten – Green Park

Predpredaj:
http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/festival/fm4_frequency_2010_festivalpass/64936/

Oficiálny web:
http://www.frequency.at/

Facebook:
http://www.facebook.com/skalarmusic

Účinkujúci v abecednom poradí:
DAYPARK:
 MUSE, DIE TOTEN HOSEN, MASSIVE ATTACK, BILLY TALENT, SERJ TANKIAN, JAN DELAY, THIRTY SECONDS TO MARS, LCD SOUNDSYSTEM, FETTES BROT, ELEMENT OF CRIME, LA ROUX, SKUNK ANANSIE, NOFX, BAD RELIGION, BLACK REBEL MOTORCYCLE CLUB, PEACHES, THE SPECIALS, WIR SIND HELDEN, WHITE LIES, MUMFORD & SONS, GET WELL SOON, TOCOTRONIC, HOT CHIP, JOHNOSSI, KLAXONS, MADSEN, ARCHIVE, YEASAYER, ZOOT WOMAN, THE CRIBS, THE DRUMS, THE GASLIGHT ANTHEM, DELPHIC, SHOUT OUT LOUDS, WALLIS BIRD, MARTINA TOPLEY BIRD, NORBERT SCHNEIDER, PORTUGAL. THE MAN, PULLED APART BY HORSES, STOMPIN SOULS, GENERAL FIASCO, THE ASTEROID GALAXY TOUR, MISS PLATNUM, AU REVOIR SIMONE, GOLDHAWKS, TWIN ATLANTIC, BLUE OCTOBER, DAISY DARES YOU, BANG BANG ECHE, Special Guest: ALF POIER & DIE OBERSTEIRISCHE WOLFSHILFENIGHTPARK:
 DEADMAU5, PAUL KALKBRENNER, JOHN DIGWEED, MAJOR LAZER, DIPLO, ED RUSH, TIEFSCHWARZ, TURNTABLEROCKER, ELECTRO FERRIS, MUSTARD PIMP, ELIAN DUST, PHILIPP STRAUB, CAMO&KROOKED, CRAZY SONIC, OLIVER HUNTEMANN, SCHLACHTHOFBRONX, ETEPETETE, HOT X, JOYCE MUNIZ, MATT MODNY & PINIE WANG (Myyy Bitch Club), BODY&SOUL + DISASZT, NERO, POLA RIOT, SUKI, WRED, BEATS4EDUCATION

via Skalar Entertainment GmbH