ŽÁHA MIMOŘÁDNĚ USPOŘÁDÁ NĚKOLIK KONCERTŮ


Skupina se vrací, aby vystoupila na 4.9. 2010 na festivalu Blues v lese v Řevnicích

Návrat české soul-funkové legendy Žáha mají na svědomí lidé z agentury Joe´s Garage, kteří se rozhodli oslavit výročí festivalu Blues v lese a pozvat na něj skupiny, které jej kdysi profilovaly.

Skupina Žáha, která ukončila svoji činnost na podzim roku 2007, se dává pro tuto příležitost znovu dohromady a v původním obsazení odehraje 4. září koncert na zmiňovaném festivalu Blues v lese v Lesním divadle v Řevnicích. Další koncerty budou následovat.

Kapela nabídne koncertní program, na kterém se objeví skladby z období Cover Power a titulů Soul Machine a Kiss The Rhythm. Do dočasně obnovené sestavy se vrací i kytarista a prestižní výrobce kytar Peter Jurkovič, který stál u zrodu skupiny. „Jsem rád, že si znovu zahrajeme v původním složení. Jáchym s Tomášem a Mirkem oslovují někdejší fanoušky Žáhy svojí kapelou Others. Já jsem se zatím s vlastními projekty tak daleko nedostal. Proto se na miniturné těším. Půjde o výjimečnou záležitost, která se nebude hned tak opakovat“, říká zpěvák a zakladatel Žáhy Marek Hlavica.

„Mám radost, že si s Žáhou znovu zahraju, je to velmi důležitá kapitola v mém muzikantském životě a jsme hrdý na to, že jsem v této kapele hrál. Těším se na Blues v lese, které je velmi těsně spojeno s dobou, kdy jsme s Žáhou nejvíc hráli a zažívali takové bezstarostné – pohodové – funkové období“, poznamenává baskytarista Jáchym Bašek, působíci v současné době v Others a neopunkové skupině Neposlušný hřebíky.

Žáha vystoupí ve složení: Marek Hlavica – zpěv, harmonika/ Jáchym Bašek – baskytara, zpěv/Mirek Linhart – kytara, zpěv /Tomáš Makovský – bicí, zpěv, Peter Jurkovič, kytara. Dechová sekce pod vedením saxofonisty Kuby Doležala. Jako host s Žáhou zahraje kapela Others http://www.bandzone.cz/others

via joesgarage.cz