Začalo sa hlasovanie o Knihe roka 2013 v najväčšej slovenskej knižnej súťaži založenej na recenziách


Kníhkupectvo Martinus.sk spustilo hlasovanie o Knihe roka 2013, pričom ide o najväčšiu knižnú súťaž na Slovensku založenú na recenziách čitateľov. Hlasujúci môžu vyjadriť svoj názor na niektoré z viac ako 2000 kníh v slovenskom jazyku, ktoré vyšli v uplynulom roku, a zvoliť tie najlepšie.
Najväčšie internetové kníhkupectvo Martinus.sk pripravilo aj tento rok pre svojich zákazníkov anketu Kniha roka 2013. Čitatelia môžu vyberať z viac ako 2000 titulov a pomôcť tak rozhodnúť o víťazoch v kategóriách:

  • TOP 10 Kníh roka 2013,
  • TOP 5 vydavateľstiev,
  • TOP 5 slovenských autorov,
  • TOP 5 prekladových autorov.

Hlasovanie sa spustilo v piatok 9. mája a potrvá do 9. júna 2014. Každý môže v tomto období odovzdať svoj hlas nominovaným knihám a vyjadriť svoj názor na ne. Hlasovanie sa uskutočňuje prostredníctvom napísania recenzie k vybranej knihe na http://www.martinus.sk. Unikátnosť tejto ankety spočíva v tom, že vďaka spojeniu s recenziami motivuje k hlasovaniu reálnych čitateľov kníh. Pridaním recenzie sa každý hlasujúci zároveň zapojí do súťaže o darčekové poukážky na nákup v Martinus.sk.
Minulý rok o víťazných tituloch rozhodli hlasujúci prostredníctvom tisícok recenzií. Knihou roka 2012 sa vtedy stal medzinárodný bestseller Fifty Shades of Grey – Päťdesiat odtieňov sivej.
Výsledky ankety Kniha roka 2013 ako aj výhercovia darčekových poukážok budú zverejnení v týždni od 9. do 15. júna 2014 na webe http://www.kniharoka.sk.