Wilsonic uvedie večierok pre citlivé a krehké duše


Wilsonic neponúka len beatmi nadupanú elektroniku pre hustý víkendový žúr. Koláž indietroniky, post-dubstepu, ambientu i chillwave do Bratislavy 31. januára prinesú dánski Sekuoia, príbuznú atmosféru navodia aj tri domáce mená.

Heslom akcií pod značkou Wilsonic je “reflecting future” a že to nie je len marketingový slogan, dokazuje aj najbližší večer. V bratislavskom Ateliéri Babylon sa v sobotu 31. januára na podujatí Wilsonic presents: predstavia čoraz známejší dánsky projekt Sekuoia aj mená z domácej scény, ktoré sú na cenách Radio_Head Awards nominované v kategórii Objav roka.
Sekvoja je strom, ktorý sa považuje za zázrak prírody. Dosahuje veľkú výšku aj vek, rozmožuje sa unikátnym spôsobom. So žiadnym iným si ho skrátka tak ľahko nezameníte, čo sa dá povedať aj o hudbe, ktorú produkuje mladučký Dán Patrick Madsen. Jeho Sekuoia, ktorá hráva naživo v trojčlennom obsadení má organický a zároveň elektronický zvuk. Náladou evokuje jesennú nostalgiu za uplynulým letom: Za oknom prší, kvapky udierajúce o sklo sú ako beaty, kdesi z hmly sa vynárajú zasnené vokály. No zrazu sa rozjasní, pulz sa zrýchľuje, vychádza dúha.
Je to introvertná indietronica postavená na krehkých melódiách a chillwavových náladách, no neutápa sa v prílišnej melanchólii. Očarí všetky citlivé duše s trochou škandinávskej introvertnosti a post-dubstepovým feelingom à la Burial. Sekuoia má za sebou úspešné predskakovanie kapelám ako WhoMadeWho, Mø, Veto alebo Active Child a práve dokončuje debutový album. Na Slovensku už mal premiéru vlani, no oplatí sa ho vidieť aj dvakrát – podobne ako rovnomenný strom s odstupom času vždy vyzerá (znie) trochu inak.

Asi len málokto z domácej scény sa hodí k dánskej hlavnej hviezde večera tak ako Tante Elze. Veronika Seppová potvrdzuje, že naše najväčšie pesničkárske talenty momentálne nájdete na filmových školách (Katarzia, Monikino kino). Jej vlaňajšie debutové EP Keď nevieš kam z konopí predstavuje majiteľku zaujímavo sfarbeného hlasu, atmosferické klavírne balady s decentnou elektronikou a sláčikovou sekciou.

Aj producent Peter Kudlička alias EGA prešiel školou VŠMU, nie však ako dramaturg ani scenárista, ale odborom zvuková skladba. Nerobí pesničky, najlepšie sa cíti v inštrumentálnych plochách modulárnych syntetizátorov ku ktorým nápadito primiešava zvuky zo svojho vlastného bohatého archívu. Vlani tiež vydal debutové EP, ktorým si získal pozornosť aj pozvánku od Red Bull Music Academy.

O úvod večera sa postará Whithe, ktorý svoju produkciu charakterizuje slovami “príroda v nás” za svoje záujmy označuje “kráčanie po mesiaci” a za svojich hudobných obľúbencov mená ako Volor Flex, Eocene Nine, Sound Carpet, Blackmill a ďalších. Jeho tvorba je tiež prirovnávaná k Burialovi, ku ktorému sa aj otvorene priznáva ako k inšpiračnému zdroju. Spolupracoval s ľudmi ako Michael St. Laurent, Margo Elena alebo nExow. Na konte má zatiaľ aktuálne vydanú EP Emptiness, ktorá sa už zaradila medzi horúcich kandidátov na nahrávku roka 2015.

Lístky si na najbližší večer Wilsonicu si môžete zakúpiť online v predpredaji cez Tixy.sk za 5 eur, v Ateliéri Babylon bude vstupné 7 eur. Za to získate jednu európsku hviezdu a tri veľké domáce talenty počas jedného klubového večera s melancholickou atmosférou.

LINE UP:

20:00 door open
————————–
20:30 Whithe
21:30 EGA
22:00 Tante Elze
23:00 SEKUOIA (DK)
—-

TICKETING:
https://www.tixy.sk/Wilsonic/Wilsonic-presents-SEKUOIA-DK