Wilsonic sa tento rok pripomenie v menšom, zato exkluzívne


Napriek nezdarom, ktoré festival postihli minulý rok, sa organizátori rozhodli pre zachovanie kontinuity. Wilsonic má víziu, potenciál pokračovať a uchádza sa o dôveru všetkých otvorených a rozhľadených hudobných fanúšikov. Wilsonic 2014 sa uskutoční v menšej, klubovej podobe v piatok 6. júna v Ateliéri Babylon.

“Festival prekonal minulý rok mnoho ťažkostí, no podarilo sa mu z nich dostať. Dovoľuje si preto opäť predstúpiť pred svojich fanúšikov a ponúknuť festivalový ročník, ktorý má byť zároveň poďakovaním všetkým tým, ktorí ho napriek nepriazni podporovali a boli trpezliví, keď sa ocitol v problémoch.” hovorí zakladateľ festivalu Tibor Holoda. Nadchádzajúci ročník Wilsonicu bude tiež vyjadrením snahy organizátorov pokračovať, uvedomujúc si úsilie, ktoré doň bolo za tie roky vložené, históriu a podiel na formovaní regionálnej klubovej scény.

WilsonicFestival_2013_2

Napriek tomu, že domáca klubová scéna je dnes nepochybne zdravšia ako v časoch vzniku festivalu, Wilsonic zostáva jedinečným podujatím, ktoré charakterizuje najmä stretnutie spriaznených myslí. Oproti minulosti sa frekvencia návštev atraktívnych zahraničných mien na bratislavskej klubovej scéne zvýšila, Wilsonic si však špeciálne postavenie udržal práve vďaka svojej dramaturgii. Program Wilsonicu elegantne spája mnohofarebnosť elektronickej hudby do jedinečného a prirodzeného celku s dôrazom na jej žánrové presahy.

WilsonicFestival_2013_3

Berúc do úvahy udalosti uplynulého roka, prichádza Wilsonic v tomto ročníku v kompaktnejšej klubovej podobe. Tento skromnejší formát – nezávislý od rozmarov počasia a v menšej miere od možností sponzorov – je určený skalným nadšencom a sympatizantom značky Wilsonic. Jeho dramaturgia však otvára priestor na zoznámenie sa so značkou aj novým návštevníkom a mladšej generácii, čím zároveň zostáva verná svojmu mottu, reflecting future.

WilsonicFestival_2013_4

Line-up festivalu a informácie o predpredaji vstupeniek budú oznámené v priebehu budúceho týždňa.

Wilsonic pozýva 6. júna 2014 do Ateliéru Babylon, kde bude stavať na dlhoročnom kontinuu podujatia, ktoré udáva trendy a prináša nové hudobné dobrodružstvá. Na to, aby sa aj tento ročník stal hudobným sviatkom pre otvorenú a rozhľadenú poslucháčsku komunitu, potrebuje predovšetkým dôveru. Moderná kultúrna metropola, akou Bratislava je, totiž festival tohto typu potrebuje.

Photo by www.facebook.com/Dogphoto.eu

Photo by www.facebook.com/Dogphoto.eu

Photo by www.facebook.com/Dogphoto.eu

Wilsonic je značka, ktorá prezentuje aktuálne trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Reflektuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta s dôrazom na to najzaujímavejšie z tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená.
Jej vlajkovým podujatím je už od roku 2000 Wilsonic Festival, ktorý elegantne spája široké spektrum elektronickej hudby do jedinečného a prirodzeného celku, nevynímajúc jej žánrové presahy. Okrem samotného festivalu sa pod značkou Wilsonic konajú menšie podujatia Wilsonic Club a na týždennej báze pripravuje v spolupráci s Rádiom_FM reláciu Wilsonic_FM, ktorá je dostupná aj ako podcast.