Wilsonic: Nôze privezú Herbertovu múzu


Niekoľkoročným maskotom WIlsonic-u je francúzske duo Nôze.

Tento rok do Bratislavy privezie speváčku Dani Siciliano. Festival Wilsonic sa uskutoční od 11. do 13. júna v priestoroch bratislavskej pláže Summer Club Incheba.

Nôze sú maskotmi a obľúbencami festivalu Wilsonic. A pokojne to môžeme brať oficiálne. Preto sa v Bratislave predstavia aj tento rok, rovnako ako minulý či predminulý. Tento raz by však mali priviezť aj speváčku Dani Siciliano.

Dani je známa najmä svojou spoluprácou s Matthewom Herbertom. Práve z ich spoločnej práce vznikli niektoré „Herbertove“ najúspešnejšie a najznámejšie skladby ako Going Now či Leave Me Now. Siciliano pritom debutovala svojím sólovým albumom Likes už v roku 2004. Aj vďaka ďalšiemu albumu Slappers ju kritici považujú za jeden z najzaujímavejších hlasov súčasnosti. A nepreháňajú.

Spolu s populárnymi parížskymi cirkusantmi z Nôze sa preto môžeme tešiť na bláznivú, a trochu aj premýšľavú festivalovú diskotéku, ktorá sa nepodlizuje ani nepodlieza. Na druhej strane, aj keď Dani robí možno v súčasnosti trochu náročnejšiu hudbu, Nôze určite ustrážia prijateľnú hranicu zvukových experimentov. Kombináciou Nôze a Dani Siciliano by mohlo vzniknúť niečo ako moderný pop. Skladby You Have To Dance či Remember love však pravdepodobne zaznejú aj tento rok!

Ak sa chcete tohtoročného festivalu Wilsonic, ktorý potrvá od 11. do 13. júna zúčastniť, stačí si zakúpiť vstupenky vo vynovenom internetovom obchode na http://www.wilsonic.sk. Najnižšie, tzv. členské ceny získa každý registrovaný návštevník wilsonic.sk. Predpredaj ponúka aj sieť Ticketportal. Focus on Hungary vo štvrtok 11. júna je však pre každého zdarma.

Wilsonic je mestský hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Wilsonic je urbánnou oslavou, elegantne spájajúcou svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta, s dôrazom na to najzaujímavejšie z tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená.

via wilsonic.sk