Wilsonic Festival 2009 sa blíži!


Vieme, čo budete robiť 11. až 13. júna!

V novom bratislavskom plážovom areáli Summer Club Incheba sa práve vtedy uskutoční ďalší ročník festivalu Wilsonic a vy nesmiete chýbať. Prečo?

Trpezlivosť kvalitnú hudbu prináša

Už sme v to ani nedúfali. Pochybovali sme my a azda i vy, no ten moment je predsa len tu. S hrdosťou oznamujeme, že po strastiplných prípravách a mnohých povestných polenách pod nohami, bol v pôrodných bolestiach zrodený ďalší ročník festivalu Wilsonic. A že sa nakoniec podarilo dať dokopy kvalitného nasledovníka nás teší o to viac!

Kríza je výzva!

Tento rok sa festival musel uskromniť. Azda nikoho neprekvapí, že finančná kríza zasiahla aj nás v podobe menšieho podielu sponzorských príspevkov vo festivalovom rozpočte. S O2, našim doterajším hlavným sponzorom, sme sa preto po vzájomnej dohode rozhodli nespolupracovať, nakoľko ten svoje prostriedky koncentruje do iných aktivít.

Aj z tohto dôvodu preto ponechávame pozíciu generálneho partnera neobsadenú. Želiezkom v ohni ešte zostáva rozhodnutie grantovej komisie Ministerstva kultúry, o ktorého príspevok sme tento rok požiadali. Pevne dúfame, že sa jej výsledok dozvieme ešte pred samotným konaním festivalu. Sledujúc vývoj verejných financií, viac sa spoliehame na vás, našich fanúšikov. Veríme, že nás v týchto neľahkých časoch podporíte.

Napriek všetkému sa nám podarilo urobiť niekoľko rozhodnutí, ktoré nám dovolili pripraviť ročník, ktorý v ničom nezaostane za tými minulými. Sme presvedčení, že v mnohých aspektoch ich dokonca predčí. Aká teda bude jeho podoba?

Nové miesto

Novinkou tohtoročného Wilsonicu je zmena miesta. Aby sme predišli viacerým obmedzeniam na Tyršovom nábreží, rozhodli sme sa pre exkluzívny priestor Summer Club Incheba. Nová mestská pláž v najbližších dňoch vznikne v blízkosti bratislavského Sadu Janka Kráľa v prostredí areálu výstaviska Incheba.

Vizualizácie priestoru si môžte pozrieť tu.

Festival budú tvoriť štyri scény, z toho tri v krytých, veľkokapacitných stanoch a jedno open-air pódium. Wilsonic tak opäť ponúkne spojenie plnohodnotného zážitku z outdoorového podujatia s komfortom mestského prostredia a tradičnou atmosférou blízkeho Dunaja, Bratislavského hradu a Nového mosta.

Lákavé mená, globálne talenty a stredoeurópska scéna

Wilsonic je však predovšetkým o hudbe. Toto leto sa na Wilsonicu a vybraných svetových festivaloch po prvý raz predstaví v živej, koncertnej podobe nemecká zostava Jazzanova. Okrem nich u nás vystúpia napríklad kanadskí Junior Boys, spoločný projekt kapiel Modeselektor a ApparatModerat, Nemec Henrik Schwarz či americkí Kelley Polar.

Festival Wilsonic sa opäť zameral aj na nové a zatiaľ menej známe projekty z USA, Nového Zélandu či Austrálie. Niekoľko najzaujímavejších ako napríklad Akira, Daj Ray či Hyperpotamomus privezie na Slovensko nielen v domácej premiére, ale ešte predtým, ako sa dostanú do povedomia hudobných entuziastov či svetových médií. Wilsonic tak v duchu hesla Reflecting future pokračuje v objavovaní nových a talentovaných umelcov.

Wilsonic Showcases – nová platforma na prezentáciu strednej a východnej Európy

Tento rok prinesie nielen nové prostredie, príjemnú pláž a tradičnú kvalitu, ale aj jeden deň navyše: nultý ročník nového projektu Wilsonic Showcases. Vďaka spolupráci s putovným podujatím MyCity bude jeho premiéra zameraná na hudbu z Maďarska.

11. júna 2009 môžete vidieť mladé a talentované maďarské kapely zadarmo. V predvečer Wilsonicu sa nevyberá vstupné. Zároveň sa tak návštevníkom naskytá príležitosť vyskúšať si areál ešte pred samotným festivalom.

Wilsonic chce aj takýmto spôsobom zviditeľňovať umelcov z regiónu strednej a východnej Európy a poskytovať im tak viac priestoru na pódiách etablovaného festivalu.

Vynovený a jednoduchší predpredaj vstupeniek

Ak sa chcete tohtoročného festivalu Wilsonic zúčastniť, stačí si zakúpiť vstupenky vo vynovenom internetovom obchode na http://www.wilsonic.sk. Najnižšie, tzv. členské ceny získa každý registrovaný návštevník wilsonic.sk. Predpredaj ponúka aj sieť Ticketportal.

Wilsonic je mestský hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Wilsonic je urbánnou oslavou, elegantne spájajúcou svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta, s dôrazom na to najzaujímavejšie z tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená.

via wilsonic.sk