Wilsonic: auto nechajte doma, buďte eko!


Wilsonic Festival otvára svoje brány už zajtra, v piatok 12. júna o 15:00.

Príďte si pozrieť viac než 60 interpretov a kapiel z celého sveta na štyroch pódiách, nový priestor mestskej pláže a príjemnú atmosféru festivalu v prostredí centra mesta.

Festival Wilsonic podporuje ochranu životného prostredia. Aj preto odporúča svojim návštevníkom, aby autá nechali doma a využili vlaky a bratislavskú MHD zdarma.

Pri ceste vlakom ušetríte

Ak nie ste z Bratislavy, pricestujte do hlavného mesta vlakom. Môžete ušetriť až 25 percent z ceny spiatočného lístka. Stačí povedať, že cestujete na festival Wilsonic. Potom si len lístok po príchode do festivalového areálu označíte špeciálnou pečiatkou vo festivalovom Info Pointe. Nájdete ho hneď za hlavnou bránou a okrem označeného lístka si môžete odniesť aj brožúru Wilsonic Festival Guide či leták s line-upom.

MHD zadarmo

Vďaka spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava a magistrátom mesta Bratislava bude MHD pre návštevníkov festivalu zdarma. Bezplatná preprava platí celý víkend, od piatku 12. 6. 2009 do nedele 14. 6. 2009. Stačí predložiť vstupenku na festival alebo festivalový náramok. Zadarmo môžu návštevníci Wilsonicu cestovať aj v nočných linkách MHD, s výnimkou komerčných liniek 630 a 901.

Máme úschovňu – postrážime aj bicykle!

Areál festivalu je veľmi jednoducho dostupný aj pešou chôdzou. Stačí krátka prechádzka z centra Bratislavy ponad Dunaj po Novom moste. Prípadne si zoberte bicykel, skateboard, kolieskové korčule či kolobežky. Môžete si ich za malý poplatok odložiť v našej úschovni.Určite

Autom?

Ak už musíte ísť autom, využite ho naplno. Vezmite kamarátov a známych, alebo nájdite spolucestujúcich v našom Wilsonic Fóre. Vaša stopa na našej spoločnej planéte ostane o čosi menšia. Rátajte však s tým, že parkovať pri festivalovom areáli sa bude za poplatok.

Nezabudnite pritom, že za volant by ste si mali sadať triezvi. Platí to najmä v prípade odchodu z festivalu Wilsonic. To už radšej využite služby bratislavských taxislužieb. Ochránite tak nielen vaše vlastné zdravie, ale aj zdravie ostatných ľudí.

Wilsonic je mestský hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Wilsonic je urbánnou oslavou, elegantne spájajúcou svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta, s dôrazom na to najzaujímavejšie z tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená.

via wilsonic.sk