Wilsonic: Ako tancuje Berlín?


Wilsonic do Bratislavy privezie aj Berlínčana Henrika Schwarza. Vystúpi v sobotu.

Festival Wilsonic sa uskutoční od 11. do 13. júna v priestoroch bratislavskej pláže Summer Club Incheba.

Vraj jestvuje techno a techno. Kým to prvé má už svoje najlepšie obdobie za sebou, to druhé – s istou dávkou nadhľadu – robí Henrik Schwarz. S nadhľadom preto, lebo hudba, akú skladá Henrik Schwarz, technom ani nie je. Skôr eklektickou tanečnou muzikou s prvkami techna, deep aj minimal house music, džezu i funky.

Henrik Schwarz sa tvorbe vlastnej muziky venuje od počiatku tohto desaťročia. V skladbách používa sample iných hudobníkov, a samplovanie, to má blízko k remixovaniu. Preto okrem produkovania vlastných trackov vytvoril i mnoho takých, v ktorých pretvoril skladby iných. Hovorí sa, že čoho sa dotkne, to sa zmení na úžasnú hudbu. Nie neprávom je Henrik Schwarz popri Carlovi Craigovi označovaný za kráľa remixov. Jeho live vystúpenie dokonca dostalo aj podobu albumu v známej sérii DJ – Kicks prestížneho vydavateľstva !K7 Records.

Schwarz predstaví na Wilsonicu aktuálny zvuk berlínskych klubov. Tie patria k najzaujímavejším nielen v Európe, ale pravdepodobne i vo svete. Práve v Berlíne a v Londýne a jeho okolí v posledných rokoch vzniká tá najinovatívnejšia elektronická hudba. Schwarz sľubuje, že sa o tom presvedčíme naživo. Na festivale Wilsonic zahrá v noci na sobotu, 13. júna o 01:00.

Ak sa chcete tohtoročného festivalu Wilsonic, ktorý potrvá od 11. do 13. júna zúčastniť, stačí si zakúpiť vstupenky vo vynovenom internetovom obchode na http://www.wilsonic.sk. Najnižšie, tzv. členské ceny získa každý registrovaný návštevník wilsonic.sk. Predpredaj ponúka aj sieť Ticketportal. Focus on Hungary vo štrvtok 11. júna je však pre každého zdarma.

Wilsonic je mestský hudobný festival, ktorý prezentuje aktuálne hudobné trendy nielen z oblasti elektronickej hudby. Wilsonic je urbánnou oslavou, elegantne spájajúcou svet koncertov s atmosférou klubov a tanečných párty. Wilsonic je udalosťou, ktorá predstavuje originálnu a inovatívnu hudbu z celého sveta, s dôrazom na to najzaujímavejšie z tvorby strednej a východnej Európy, bez rezignácie na atraktívne globálne mená.

via wilsonic.sk