Walter Schnitzelsson predstavujú nový singel a ohlasujú album


Mladá slovenská skupina Walter Schnitzelsson je už niekoľko týždňov v štúdiu a pripravuje nový album. Prvou ochutnávkou z neho je singel Stalemate, ktorý predstavili aj na hlavnom pódiu festivalu Pohoda, kde zahrali podľa svojich slov jeden z najkrajších koncertov vôbec.

Stalemate je pesnička, ktorá opisuje zložitú životnú situáciu, z ktorej akoby niet úniku. Spevák Jozef Rezník opisuje: “Ide o ten blbý pocit, keď sa ocitneš na mieste, z ktorého sa nedá pohnúť. Buď obetuješ niečo, čo je pre teba veľmi dôležité, alebo prehráš a začínaš odznova.” A práve preto je názov aj artwork piesne inšpirovaný práve šachovou terminológiou. O kresbu sa postarala Barbora Idesová, ktorá so skupinou spolupracovala aj v minulosti, keď navrhovala grafický dizajn kapelného merchu.

https://wsch.bandcamp.com/track/stalemate

Pieseň podľa Walter Schnitzelsson už veľmi dlho oddychovala v šuflíku a tú správnu produkciu dostala až v Pulp štúdiu, kde chalani nahrávaj nový album. Ten zatiaľ nemá názov ani presný dátum vydania, ale fanúšikovia sa na niektoré nové pesničky môžu tešiť už na najbližších koncertoch, napríklad na Grape festivale.

Facebook: https://www.facebook.com/walterschnitzelsson/
Instagram: https://www.instagram.com/walterschnitzelsson/