Výstava fotografií a beseda s DOMINIKOM SZOMBATHOM


Občianske združenie Zelená Zebra pozýva na v poradí už piate podujatie z cyklu besied „AKO SOM ZAČAL“, na ktorom predstavujeme vždy jedného zaujímavého neprofesionálneho umelca a jeho príbeh. V utorok, 29. apríla 2014, o 18:00 príde do Gustoso na Mostnej v Nitre porozprávať o svojej ceste k fotografii Dominik Szombath.  

DOMINIK SZOMBATH pochádza z Ivanky pri Nitre, má 20 rokov a študuje Fotografický dizajn v poslednom ročníku na SSUŠ v Nitre. Naplno sa venuje fotografovaniu, grafike, v ostatnej dobe sa vo svojej práci zameriava aj na oblasť gastronómie a produktovú fotografiu. Pracoval na viacerých komerčných projektoch, napríklad na vizuáloch pre nitriansku firmu Pod pecou, Syslíkove tortičky, nafotil jedálny lístok pre Wasabi a nedávno zaujal kampaňou pre Gio Caffé. Nafotil reklamnú kampaň „I love Centralpark“ pre OC Central v Bratislave. Jeho hlavný fotografický zámer sa však upriamuje na módu a reklamnú fotografiu. Nafotil editoriál pre Magaela Jewellery a rozbieha spoluprácu s módnou značkou Devergo Scotch&Soda. Inšpiráciu čerpá v starých módnych magazínoch a z analógovej fotografie. 

Súčasťou večera bude vernisáž Dominikovej prvej autorskej výstavy, kde predstaví dvadsiatku prevažne módnych fotografií a portrétov. Výstava potrvá v Gustoso do 27. mája 2014.
Večer hudobne dotvorí netradičná hudobné „imaginárium“ pod značkou DAVs factory. Besedu bude moderovať Ľubica Plencnerová.

Už šiestym rokom prezentuje Zelená Zebra nitrianskej verejnosti inšpiratívnych mladých ľudí, ktorí sa venujú umeleckej tvorbe a úrovňou sa často doťahujú na profesionálov. Veríme, že dlhodobý projekt „AKO SOM ZAČAL(A)“, ktorý pravidelne prináša príbeh jedného z nich, podnieti i ďalších k tvorbe a práci na svojom talente.

Srdečne pozývame všetkých, ktorí sa chcú inšpirovať do Gustoso na Mostnej, 29. apríla 2014 o 18:00.