Vychádza siedme pokračovanie kompilácií Beat Garden


Dnes vychádza siedme pokračovanie kompilácií Beat Garden, ktoré tento krát pripravil slovenský producent a DJ Peter Urbanec aka Petijee.
Podľa slov zástupcov vydavateľstva GERGAZ Petijeeho oslovili po vypočutí jeho debutového albumu Soul Paper Scissors (Humble Grooves, 2017) ktorý si získal pozornosť kritikov aj poslucháčov. „Je to jeden z tých albumov, ktorý by som si želal aby vyšiel u nás.“ povedal Vlado Škubla, ktorý za vydavateľstvom stojí.

Petijee medzičasom potvrdil, že zmes soulu, funku, hip-hopu a groovy rytmov, ktorá album definovala, je to kde je doma. Je rezidentom bratislavského NuSpirit Baru kde má svoj pravidelný večer Chicken Grease, kde okrem iných podujatí tento sound reprezentuje ako DJ. Nevyhýba sa však ani živým vystúpeniam pri ktorých ho sprevádza projekt Space Cats.

Samotná kompilácia samozrejme reflektuje jeho výber producentov a zároveň vkus. Otvára ju Jureš (Fallgrapp) v spoločnom tracku s hudobne hyperaktívnou speváčkou a hudobníčkou Ashley Abrman. Nechýba Stratasoul, DTonate, Radimo, Inphy, Hey Emil, Bobsan a ani Petijeeho autorská skladba Propositions, ktorá sa objavila na streamovacích službách už počas leta.
Postaral sa aj o špeciálnu lahôdku v podobe nového projektu Agfa Park pod ktorým je podpísaný slovenský raper, DJ a producent Vec. Ten si vyhradil tento projekt na produkciu elektroniky a ide o vôbec prvú skladbu ktorú pod týmto menom vydáva. Line-up doplňajú rakúsky Trishes a BSLC z Kanady.

Grafickú časť zastrešila Mili Vigerová a mastering Gargle & Expel.

Petijee Presents Beat Garden Compilation 7 si môžete vypočuť alebo aj stiahnuť zo stránok Bandcampu vydavateľstva GERGAZ. Na streamovacích službách a v online obchodoch sa kompilácia objaví o pár dní neskôr.