Votvírák překonal český rekord. Návštěvníci vytřídili dvě třetiny kelímků


Přesně šest dní vydržel oficiální český rekord žamberského festivalu JamRock v délce hada z pivních kelímků. V sobotu jej v rámci projektu Autorizované obalové společnosti EKO-KOM s názvem ČISTÝ FESTIVAL překonal velkolepým způsobem Votvírák. Návštěvníci milovického open-airu vytřídili neuvěřitelných 53 468 kelímků, ze kterých vytvořili hada dlouhého 600,76 metrů!

Návštěvníci měli na Votvíráku k dispozici kontejnery a pytle na tříděný odpad, kelímky, ostatní plasty a papíry mohli organizovaně odevzdávat za odměny v podobě nápojů a dárků zdarma na speciálním stánku Zelený bod. „Jsme moc rádi, že návštěvníky českých festivalů projekt Čistý festival zaujal. Je fajn, že si lidé uvědomují, že stačí málo k tomu, aby se pohybovali v čistém a kulturním festivalovém prostředí, ne v moři odpadků a kelímků. Zároveň nás těší, že řada návštěvníků nestojí o odměny za přinesené kelímky, čistější festival si dělají jen pro radost,“ říká manažer projektu Čistý festival Milan Anděl.

Stánek Zelený bod měli návštěvníci Votvíráku k dispozici po oba dny konání festivalu a využili ho skutečně plnohodnotně. Každou minutu konání festivalu přinesli v průměru 42 kelímků, za odměnu si odnesli 1500 piv a další dvě tisícovky dárků. Díky návštěvníkům i kapele Mandrage, která se do třídění zapojila, se podařilo na stánku Zelený bod vytřídit dvě třetiny ze všech kelímků, které byly na Votvíráku využity. Po skončení festivalu byl had z pivních kelímků rozložen a přemístěn do speciálně přistaveného kontejneru, který byl svezen na třídící linku. Plasty budou dále předány k recyklaci a druhotnému využití (více o využití vytříděných plastů najdete na webu http://www.cistyfestival.cz).

Pořadatelé Votvíráku si za přístup k tříídění odpadů vysloužili oficiální certifikaci společnosti EKO-KOM s názvem ČISTÝ FESTIVAL, kterou budou obhajovat v příštím roce. Již příští týden bude o stejný certifikát usilovat festival UNITED ISLANDS.

Soutěž českých festivalů o největší množství vytříděných kelímků a další informace najdete na oficiálním webu http://www.cistyfestival.cz nebo na stránkách Čistý festival na Facebooku.

via http://www.cistyfestival.cz