Voices Live pokračuje aj v roku 2010


Nezisková organizácia Voices pripravuje ďalšie vydanie multižánrového podujatia Voices Live. Vo štvrtok 25. februára môžete v divadle Heineken Tower Stage od 19:00 h. opäť prežiť za jeden večer veľa zážitkov. V dvojhodinovom moderovanom programe akusticky zahrá Laco Lučenič a košická skupina Kolowrat nominovaná v rámci Radio_Head Awards na cenu kritikov za najlepší album roka 2009. Show Silné reči – stand up comedy predstaví Ján Gordulič. Témou večera bude aj novovzniknutý portál citylife.sk združujúci programy kín, divadiel, koncertov a iných kultúrnych akcií. Hovoriť sa bude aj o práci Domu sociálnych služieb Most, kde pomáhajú zaujímavými formami ľuďom s duševnými ochoreniami začleniť sa do života. Čítaním z knihy a rozhovorom s jej autorom Voices predstaví Pavla Rankova, finalistu prestížneho literárneho ocenenia Anasoft litera 2009. Podujatie vysiela v priamom prenose multimediálna televízia http://www.MeToo.sk. Viac informácií a rezervácia vstupeniek je na http://www.voices.sk.

Verejné multižánrové podujatia, ktoré zviditeľňujú a podporujú subjekty súčasného umenia a občianskej spoločnosti Voices Live, pokračujú aj v roku 2010. Nezisková organizácia Voices nadväzuje na desiatku minuloročných podujatí a v bratislavskom divadle Heineken Tower Stage (Tower 115, Pribinova 25) usporiada vo štvrtok 25. februára prvú lajfku v tomto roku.

Popri krátkych videofilmoch vlastnej produkcie, rozhovoroch s hosťami, hudobných vstupoch a súčasnej slovenskej literatúre Voices prvýkrát do programu zaradí aj stand up comedy s Jánom Gorduličom. „Voices Live sa svojou dramaturgiou odlišujú od väčšiny kultúrnych podujatí organizovaných na Slovensku. Snažíme sa každé vydanie niečím ozvláštniť. Veľa prekvapení a originálne aktivity zaujímavých ľudí, ktoré inak bežne nespoznáte, chystáme aj tento rok,“ uviedla Andrea Gajdošová, projektová manažérka Voices.

Na Voices Live pravidelne vystupujú slovenské kapely v netradičnej akustickej verzii. Na februárovej lajfke zahrá Kolowrat z Košíc. „Na Voices Live máme pekné spomienky z minulého roka, navyše sme ešte nikdy nehrali unplugged, takže sme nad ponukou účinkovať na akcii dlho neváhali. Tešíme sa. Vyzerá to na príjemný výlet do Bratislavy,“ povedal spevák Rasťo Rusnák. Za album Slnko je vo veži je skupina Kolowrat hudobnými odborníkmi nominovaná v rámci Radio_Head Awards na cenu kritikov za najlepší album roka 2009. Výsledky budú známe na druhý deň po Voices Live 26. februára.

Hosťom jedenástej lajfky bude prvýkrát aj Laco Lučenič, s ktorým Voices v roku 2008 pripravila krátky videofilm v sérii Hudobné úlety. „Voices považujem za svieži počin, pretože ignoruje presetovú kultúru a nekonvenčným prístupom dodáva dôveryhodnosť málo známym témam. Účinkovanie na ich sympatickej akcii som preto prijal rád. Moje vystúpenie bude netradičné aj tým, že bude bez gitary a bez popmusic,“ podotkol Laco Lučenič.

Podujatie podporujú Západoslovenská energetika, Millennium 000 a Rádio_FM. Voices Live môžete v priamom prenose sledovať na http://www.MeToo.sk.

Viac informácií a rezervácia vstupeniek je na http://www.voices.sk/voices_live.

Krátke videá z predchádzajúcich vydaní Voices Live nájdete na http://www.voices.sk/videa_z_voices_live.

via voices.sk